Stalo se tak v rámci Novoročního koncertu. Těleso vzniklo na brněnské konzervatoři v roce 1947 z řad studentů. Pro vynikající interpretaci jeho díla získalo po několika letech právo nést jméno Leoše Janáčka.

Od roku 1955 ve složení Jiří Trávníček, Adolf Sýkora, Jiří Kratochvíl a Karel Krafka začalo koncertovat v zahraničí a postupně se stávalo proslulým ve všech světadílech. Koncerty Janáčkova kvarteta kritika hodnotí v superlativech. Těleso hostovalo na řadě významných festivalů a natočilo řadu snímků pro přední hudební vydavatelství.

Hostem večera byl herec a recitátor Alfred Strejček. Umělec, který je znám mimo jiné filmů a televizních inscenací, působil v divadle Oldřicha Stibora v Olomouci, Divadle J. Wolkera v Praze, Státním divadle v Brně a některých dalších. Moderuje hudební pořady v České televizi a Českém rozhlase.

Spolupracuje také s hudebními tělesy uváděním melodramatických děl. Přednáší v latině, angličtině, němčině a španělštině. Pro oslovené návštěvníky Reduty byl koncert mimořádným zážitkem.

„Byl to silný zážitek. Přiznám se, že nejsem příliš velkým znalcem děl vážné hudby, koncert mě ale uchvátil svou atmosférou. Určitě si při nejbližší příležitosti zajdu na podobné představení,“ sdělila své bezprostřední dojmy po koncertu Marie Vavříková z Uherského Hradiště.