Šedesátiletý hudebník, který žije dlouhá léta v Kroměříži, vyučuje na tamní konzervatoři. Své zkušenosti však předával v řadě dalších zemí a metropolí jako Budapešť, Varšava, Berlín, Moskva, Londýn, Chicago, New York či Peking. „Není žádným tajemstvím, že česká pedagogika je velmi propracovaná. Bylo pro mě až šokující, když jsem se v Americe setkal s doslova amatérskými postupy,“ zavzpomínal Gajdoš.

Známý kontrabasový pedagog se ke svému osudovému nástroji dostal vlastně náhodou. „Hrával jsem ještě na základní škole na housle. Když jsem se hlásil právě na kroměřížskou konzervatoř, byl velmi silný houslový ročník, a proto mi nabídli kontrabas, což jsem samozřejmě přijal a dodnes toho nelituji,“ vrátil se ke svým hudebním začátkům Gajdoš. Právě díky tomu, že znal dobře houslovou hru, začal se pouštět také do pokusů hrát na kontrabas skladby či zkoušet techniky určené úplně jiným nástrojům. „Měl jsme ambici vždycky zahrát na tento nástroj mnohem víc než jen po prázdných strunách, jak se říká,“ poznamenal pedagog.

Přestože Miloslav Gajdoš strávil v Uherském Hradišti tři měsíce vojenské služby a učil několik slováckých studentů, město příliš nezná. Díky plánované spolupráci se zdejší uměleckou školou však bude mít další možnost se slováckou metropolí se seznámit. „Myslím, že Uherské Hradiště je skutečně výzamné kulturní centrum s velkou budoucností dalšího rozvoje,“ uzavřel.