Chvilku na zodpovězení několika otázek si našel nepřehlédnutelný a nepřeslechnutelný zpěvák Jiří „Big Boss“ Valter spolu s baskytaristou Igorem Hubíkem.

V Uherském Hradišti jste měli hrát již před rokem, nakonec ale z koncertu sešlo. Proč?

Igor Hubík: Nepodařilo se nám spolu s pořádající agenturou Deathvastation Productions sladit termíny. Jednou jsme byli ve studiu, podruhé zase koncertovali jinde a tak podobně. Teď konečně přišel pravý čas a Root do Uherského Hradiště přijeli. V minulosti jsme zde už hráli, je to výborné místo. A jsme rádi, že se nám podařilo narušit adventní náladu slováckého lidu.

Nedávno jste vydali novou desku Daemon Viam Invenient, která vyvolává rozporuplné reakce nejen ze strany recenzentů, ale i fanoušků. Čím to?

Big Boss: Rozporuplné reakce? To je pro mne novinka. Nic takového jsem nezaznamenal. Možná jeden nejmenovaný recenzent Trochta se vyřádil na mé osobě, ale to je tak vše. Ohlasy byly v pohodě. Fanoušci jsou nadšení z jakoby návratu ke starým Root, i když to tak ve skutečnosti není. (Smích) Je to prostě koncepce textu a hudby. Všichni – my i fanoušci – jsme spokojeni. A o to snad jde, že?

Igore, nějaký čas jsi jako kytarista vypomáhal v dnes již neexistující slovácké metalové skupině Hypnos. Jak vzpomínáš na toto období své hudební kariéry?

Igor Hubík: Vzpomínám na to neustále a hlavně s úsměvem. Odehráli jsme spolu hodně koncertů a pokaždé jsme se náramně bavili. Bylo pro mě ctí a hlavně velkou zkušeností stát na scéně s takovými ikonami metalového podhoubí, jakými Bruno, Butch a Pegas bezesporu jsou.