„V Třinci se otvírala nová Werk Arena, kde jsme měli čest být úplně první skupinou, která tam hrála. V Pardubicích jsme hráli před Tarjou Turunen v malé ČEZ Aréně. Obě akce byly pro nás velkým zážitkem," přiznává lídr kapely Jindra Hráček s tím, že ke konci roku plánují minitour s kapelou Interitus. Má jít o dva koncerty v Čechách a dva na Moravě.

Free Fall se už také pomalu chystají na své výročí dvaceti let existence, které budou slavit příští rok. „Máme v plánu uspořádat velkou akci, nejspíš v klubu Mír, kde by se měli objevit také bývalí členové kapely. Ti si s námi zahrají songy, které už dlouhé roky nikdo neslyšel," líčí Jindra Hráček podrobnosti chystaných oslav, kde by mělo dojít také ke křtu jejich nového CD. „Přestože půjde o průřez naší tvorbou, nebude to klasický „best of". Všechny skladby oblečeme do zbrusu nového kabátu, včetně zpěvů," upřesňuje frontman. Pomyslnou třešničkou na narozeninovém dortu by podle něj mělo být vydání nového singlu koncem letošního roku, s písní, která se pak na novém CD také objeví. Muzikanti k ní plánují také natočení klipu.

Kapela Free Fall vznikla před 19 lety. Její současnou sestavu tvoří frontman a zpívající baskytarista Jindra Hráček, zpěvačka Andrea „Simba" Leová, Aleš Lenhart, který hraje na sólovou kytaru, bicák Pepa Mareček a Marek Sikora s doprovodnou kytarou.