Právě tento rockový svatostánek v centru Slovácka si zvolila pro zahájení svého evropského turné dvě velká jména světového death metalu. V Uherském Hradišti si totiž švédští Entombed A.D. a polští Vader poprvé vyzkoušeli, jak jim to bude bok po boku šlapat na dalších 23 štacích napříč celou Evropou. Jejich společné turné s názvem European chaos totiž ze Slovácka zamíří do dalších sedmi zemí evropského kontinentu.

Úterní metalovou přehlídku na Míru zahájili francouzští Mortuary, aby rozehřáli publikum před následnými kolegy ze Švédska. Entombed A.D. se své úlohy bez okolků zhostili a již takřka plnému sálu připomněli, jaký že metal se hrál v 90. letech ve Švédsku. Nechyběly ani skladby z nejstarších alb, což hradišťské publikum náležitě ocenilo. Toho si nemohl nevšimnout ani sám frontman kapely Lars Göran Petrov, který si na svůj mobilní telefon nahrál reakce davu na legendární závěr skladby Left hand path z roku 1990.

A závan historie přišel do klubu Mír také s následujícími Vader z Polska. Kapela si byla velmi dobře vědoma své oblíbenosti na Slovácku, a proto se nebála během večera svým fanouškům několikrát poděkovat. „Je to neuvěřitelné, ale poprvé jsme tady hráli před 25 lety. A to díky vaší kapele Krabathor,“ připomněl mezi skladbami zpěvák Piotr Wiwczarek.

Den po vystoupení v Uherském Hradišti se trojice Entombed A.D., Vader, Mortuary představí ještě v Plzni a poté již zamíří do Švýcarska, následně do Itálie, Německa, Francie, Belgie, Holandska a Velké Británie. 

Autor: Jiří Kordovaník