Kurátorský tým ve složení Marek Malůšek, Josef Korvas, Michal Stránský a hostující hudebnice Jitka Šuranská a výtvarník Milan Nytra letos vybírali z bohaté nadílky snímků od pětapadesáti autorů.

„Myslím si, že kolekce, která byla letos zaslána, je velice rozsáhlá a je opravdu zajímavé, kolik témat a pohledů na ně mohou fotografové regionu Slovácka poskytnout skrze své objektivy,“ pochvaloval si své premiérové rozhodování o výběru fotografií, které se nakonec objevily na vernisáži ve foyer hradišťského kina Milan Nytra.

Zvláštní ocenění za svoji práci letos získali Ivana Bilavčíková, Štěpán Šupka, Marcela Hubáčková a Romana Musilová. Se speciálním setem fotografií přišla také loňská laureátka výstavy Simona Bučková. „Snažila jsem se letos zachytit okamžik ze života obyčejných lidí, kteří se věnují svým koníčkům či své práci. Protože pocházím z Ostrožské Nové Vsi, rozhodla jsem se pořídit sérii snímků, na níž jsou k vidění místní obyvatelé při svých každodenních činnostech,“ dovysvětlila námět svých fotek Simona Bučková.

Letošním laureátem výstavy Ohlédnutí 2018 byl Jiří "Yorge" Kučík. Převzal tak po Simoně Bučkové štafetu a v příštím ročníku představí právě on autorskou výstavu svých fotografií.