Od pátku do sobotního večera se Reduta v metropoli Slovácka zaplní mladými recitátory a herci, kteří postoupili ze čtrnácti krajských kol přehlídky do kola celostátního.

„Téměř 150 soutěžících žáků budou hodnotit dvě pětičlenné odborné poroty, v nichž se objeví herci, dramaturgové, spisovatelé i učitelé základních uměleckých škol. Třetí porota, která už před měsícem hodnotila práce ve slovesné části přehlídky (poezie a próza), vybrala třicet vítězných básní a povídek, které ZUŠ vydává souhrnně v almanachu,“ informovala Martina gogolová z organizátorské ZUŠ.

Členové slovesné poroty a autoři vítězných prací budou podle jejích slov také účastníky přehlídky v Uherském Hradišti a svůj prostor dostanou hned ve čtvrtek, kdy se na Večeru pro Pegasy ve velkém sále Reduty uskuteční čtení vítězných prací prokládané recitálem jednoho z porotců Oldřicha Janoty. Díky průběhu přehlídky bude otevřeno místo setkávání mladých recitátorů, kterým se stane hradišťské knihkupectví Portal v sobotu až do 16 hodin.