Přijede do Hradiště? Odehraje představení? Principál slovácké scény Igor Stránský publikum uklidňuje: „Všechno proběhne tak, jak má, pan Táborský představení odehraje a moc se na něj i na jeho kolegy těšíme."

Publikum, ale i samotní uherskohradišťští divadelníci se na nedělní představení těší. „Atmosféra Divadla v Dlouhé připomíná podle některých tu naši," pokračuje ředitel Stránský. „S kolegy nás pojí přátelské vztahy, vždyť většina našich pražských vystoupení se odehrává právě v Divadle v Dlouhé," přibližuje ředitel a připomíná nedávné uvedení Nory, které v závěru doprovázely nekonečné ovace ve stoje. „Je logické," dodává Igor Stránský, „že jsme pražské kolegy k nám na Slovácko na oplátku pozvali taky."

Divadelníci z Divadla v Dlouhé představí místnímu publiku Slečnu Jairovou, - sugestivní příběh plný emocí a jedinečných hereckých výkonů. „Slečna Jairová v ruce drží všechny triumfy obvyklé pro rukáv Divadla v Dlouhé, tedy výborné herce, skvělé hudební aranžmá a na koukání hezkou, přitom i funkční, scénu," napsala o inscenaci například Veronika Steffanová na serveru i-divadlo.

„Trochu je to celé ve stylu Tima Burtona a jeho Mrtvé nevěsty. A vzhledem ke stárnoucímu souboru podnikneme na Slovácko takovou velikonoční výpravu i pro to, že na cestě budeme mít minimálně 14 zastavení na pumpě kvůli čůrání a občerstvení. Ale na kus se těšte a přijďte, doufám, že vás zmrtvýchvstání Kláry Oltové nejen pobaví," vzkazuje divákům představitel další ze zásadních rolí Jan Vondráček.

Za zmínku stojí i hudba, jejímž autorem je někdejší kandidát na prezidenta Vladimír Franz. Diváci si mohou na Slečnu Jairovou zajít do Slováckého divadla v neděli 13. dubna. Vstupenky jsou v pokladně divadla nebo na webu www.slovackedivadlo.cz

Autor: Josef Kajetán