Dnes se z nich vyprofilovala jedna z nejlepších cimbálovek, ověnčená nesčetnými českými i mezinárodními cenami. V pondělí se cimbálová muzika Harafica vrátila na místo činu, na prkna Slováckého divadla.

Na večer, kdy opět spojili své síly s herci místní scény, se muzikanti nesmírně těšili. „Na Slovácko sa súdí hrozně rádi vzpomínáme a s herci se dodnes kamarádíme. Chtěli jsme zkusit, jestli nám to dohromady ještě stále půjde,“ vysvětlil důvody jedinečného předvánočního koncertu umělecký vedoucí a cimbalista Petr Gablas.

Večerem provázeli Josef Kubáník a David Vaculík. Kromě písní z vánočního programu Harafice tak zazněla spousta veselých historek. Jožka Kubáník navíc nevěřícímu Davidovi Vaculíkovi i překvapenému publiku dokázal, že veškeré folklorní programy pověrčivě moderuje v trenýrkách s kopaničárskou výšivkou.

A herci se chopili i mikrofonů. „Splnila jsem si sen, s Haraficou jsem si chtěla zazpívat tuhle písničku už hrozně dlouho. Je to můj první vánoční dárek,“ svěřila se Jitka Josková poté, co vystoupila s písní slavného Hradišťanu Když jsem byla u maměnky v domě. Především dámské publikum dojal David Vaculík s jednou z nejkrásnějších balad Karla Gotta Stokrát chválím čas, krev přítomným rozproudila Pavlína Hejcmanová písní z muzikálu Cikáni jdou do nebe.

„Já budu zpívat pouze v případě, kdyby bylo třeba divadlo okamžitě evakuovat,“ prohlásil David Vacke. Pro výjimečný večer ale napsal povídku, v níž všechna písmena začínala na písmeno „V“ a sklidil zasloužený aplaus.

„A jak se na Vánoce připravuje Květa Fialová?“ ptal se David Vaculík Jožky Kubáníka. „Tak se jí zeptej sám,“ odpověděl Josef a za nadšeného potlesku vstoupila na scénu milovaná hraběnka Maude. Publikum pobavila vánočními historkami a dočkala se i své nejmilejší písně Smutná neděle.

„Nevěděli jsme, jak ten večer dnes dopadne. Ale díky vám byl úžasný a nádherný. A doufám, že nebyl poslední,“ poděkoval zcela zaplněnému sálu Kubáník. Závěr večera pak patřil sborovému zpěvu nesmrtelné balady Leonarda Cohena Halleujah.

Petra Kučerová