S muzikanty si na jejich výslovná přání velmi netradiční úpravy písní zazpívali například Jiří Hejcman, Petr Čagánek nebo Jan Horák. Nechyběla ani Klára Vojtková, která prostřednictvím jednoduchého přání za obrovského aplausu především dámské části publika přinutila muzikanty z Harafice svléknout si košile. „Typicky vánoční atmosféra," glosoval moderátor David Vaculík. Ten zase splnil polibkem přání jedné z divaček. S Haraficou si zazpíval třeba i Pavel Majkus, a díky telefonátu se publiku představila i jeho dcera Maruška, která bude hrát hlavní roli ve štědrovečerní pohádce České televize Dvanáct měsíčků.

Po roční pauze se na prkna Slováckého divadla opět vrací muzikál Cikáni jdou do nebe, který účinkující připomněli několika písněmi. Nechyběl host, muzikant Matěj Plíhal, který zahrál několik skladeb na kytaru a prozradil, že svého otce, slavného písničkáře Karla, brzy udělá dědečkem.

Celý večer se nesl v duchu legrace, pohody a radosti. Ale myslelo se i na potřebné. Díky dražbě několika DVD z předchozích setkání Harafice s herci a díky spontánní sbírce, která se v průběhu večera mezi diváky rozběhla, získal nadační fond Dobrý anděl, který se stará o onkologicky nemocné děti, celkem 22 893 korun.

Závěr večera patřil zpěvačce Kristýně Daňhelové, která spolu s Haraficou překvapila písní od zpěvačky Adele, a pak sborové písni Václava Neckáře Půlnoční. Tu si se sólistou Josefem Kubáníkem zazpívali všichni na pódiu i v hledišti. „Konec světa nenastal, a tak věříme, že se třeba na dalším společném letním koncertu opět všichni potkáme," slíbili na závěr aplaudujícímu sálu účinkující. (petk)

Připravujeme fotogalerii