Autorem expozice je Miloslav Hrdý, původním povoláním chemik-výzkumník, který čtyřiadvacet let pracoval ve výzkumu plastů. Několik let pak byl tajemníkem buchlovické radnice a strůjcem řady výstav v Muzeu Podhradí.

„V expozici bude na 450 plastových novodobých hraček, a to domácí provenience, z Anglie, Honkongu nebo Číny. Velká skupina kvalitních hraček bude z Fatry Napajedla. Budou to nafukovadla z let 1963 až 1981 od renomované návrhářky Libuše Niklové," uvedl Miloslav Hrdý. Milovníky historie jistě potěší takzvaní gumáčci z roku 1954, hračky s varhánkovým trupem z 60. let minulého století, kolekce pro Expo 1967 či hračky zvukové a plněné vodou.

„Nejpočetnější kolekce hraček bude od sběratelky Hany Kusákové, která vlastní jejich nepřeberné množství. Z prostorových důvodů muzea, které není nafukovací, je všechny nelze do expozice vměstnat," informoval autor výstavy. Prozradil, že nejstarší hračky, koník a kravička z polyamidu, pocházejí z jeho rodného domu v Huštěnovicích. Značnou část vystavených hraček bude na výstavě od jeho sestry Marcely, která se celý život starala o děti ve zlínském dětském domově.

V průběhu vernisáže budou promítány reklamní snímky firmy Baťa na hračky z 30. let minulého století, k dobré pohodě bude hrát hradišťská country kapela Kanonýři.