Pořádajícímu Klubu kultury Uherské Hradiště se přes problémy s pandemií do 42. ročníku sešlo 502 fotografií ve dvou soutěžních kategoriích, vystaveno bylo 131 snímků. V tematickém okruhu A (Chráněné prvky naší přírody) hodnotila porota 391 prací od 41 autorů - 1. cenu získal Viktor Vrbovský z Opavy za soubor „Mám tě!", 2. cenu si odnesla Romana Plačková z Hodonína a o třetí se podělili Radoslav Motal z Osvětiman a Rostislav Štefánek z Uh. Hradiště.

Tematický okruh B (Člověk a životní prostředí) obeslalo 20 autorů 111 fotografiemi - 1. cena putuje do Ostravy autorce Aleně Pončové (soubor Nebeské jizvy), druhou získal Ján Záhornacký z Kroměříže, třetí nebyla udělena.

Novinkou byla zvláštní cena (téma Energie a síla přírody), získal ji Marek Ujčík z Uh. Hradiště (soubor V podvečer). Hlavní cena soutěže byla přiznána vítězi TO A Viktoru Vrbenskému. Soutěž měla velmi dobrou úroveň a výstava, kterou můžete v přízemí Reduty navštívit do 6. srpna potvrzuje, že ani námětové vymezení soutěže (příroda, ekologie a životní prostředí) neznamená snížení estetické a výtvarné úrovně fotografií. (avP)