Vedle krásné nahé múzy budou aktéry fotbalisté a fotbalistky 1. FC Slovácko. A charismatický trenér A týmu Jurkemik. Nadčasový umělecký kalendář bude vydán v malém nákladu. Je určen náročnému fanouškovi a milovníkům umění.

Mistr umělecké fotografie Jiří Macht už slovácký fotbalový klub dobře zná, stejně jako lidé ze Slovácka znají jeho. Byl prvním umělcem, který vystavoval svá díla v prostorách pro významné hosty v areálu městského stadionu v Uherském Hradišti a započal tak tradici oblíbených výstav na fotbalovém stadionu.

„Před časem jsem měla možnost někde vidět jeho fotografie a velmi se mi líbily. Rozhodla jsem se proto ho loni oslovit s nabídkou výstavy na našem stadionu. Výstava byla a byla velmi úspěšná. Nyní jsme se domluvili na další užší spolupráci na dalším projektu - nafocení originálního uměleckého kalendáře klubu pro rok 2009,“ vysvětlila projektová ředitelka Z-Group a generální manažerka 1. FC Slovácko Marcela Mrázková.

„Ke sportu mám velmi kladný vztah, navíc Uherské Hradiště je město, kde lidé žijí nejen fotbalem, ale i kulturou a myšlenka spojení fotbalu a umění mě velmi zaujala,“ komentoval spolupráci s fotbalovým klubem sám umělec.

Jiří Macht fotí především umělecké akty a fotky ze svých cest po celém světě. V roce 2003 úspěšně absolvoval studia na FAMU s titulem magistr art. Od té doby vydal deset autorských kalendářů a vystavoval svá díla na řadě míst doma i v zahraničí. Své nejznámější fotky pořídil na svých cestách po USA, Nepálu, Tibetu, Austrálii, Novém Zélandu, Tasmánii, Maroku, Kubě, Thajsku, Evropě a z cest s profesorem Františkem Dvořákem po nejvýznamnějších galeriích a kulturních pamětihodnostech Evropy.

Mezi nejúspěšnější výstavy fotografa patří:

2003 Magisterská výstava „Cesta“ – Novoměstská radnice, Praha
2003 „Utopená láska“- Dům u Husarů, Praha
2003 “1080 minuts of Masters“- Releve Galerie, Praha
2004 Výstava ke vstupu ČR do EU - Galerie KUBUS, Hannover
2004 Výstava aktů na zámku v Dobřichovicích, Mladé víno
2005 Eros, Špálovka, Praha
2006 Amor Vincit Omnia, Saarlandische galerie, Berlin
2007 Rastr, galerie DEFAKTO, Praha
2007 Fotbalový stadion 1. FC Slovácko, Uherské Hradiště

Miroslav Slaný