Pomyslný koláč hudebního Folkoláčku byl rozdělen do tří částí. V té první vsadili pořadatelé na folkovou kapelu Děvčice, která vznikla v roce 2005 a postupně měnila své členky až do roku 2010. O rok později začaly Děvčice skládat i své vlastní písničky. Pouze třicetičlenné publikum se ale při písničkách šestice dívek skvěle chytlo a muselo po svém víc než hodinovém vystoupení ještě jednu písničku přidat.

Druhou část koncertu lze zaškatulkovat jako poctu dvojici muzikantů a zpěváků, a to Slávku Janouškovi a Luboši Vondrákovi, kteří si mohli v pověstném notýsku záznamů, kde všude již koncertovali, udělat další čárku k Uherskému Hradišti. Dvaašedesátiletý Slávek Janoušek, původem z Ústí nad Orlicí, je folkovému publiku známý jako písničkář už od poloviny 80. let minulého století. S Lubošem Vondrákem vyhráli interpretační autorskou Portu v Plzni a publikum si jejich divadelní folk plný odpozorovaných situačních skečů oblíbilo.

„Pak jsme se ale s Lubošem rozešli a já pokračoval sólově nebo se svými kolegy, jako například s Vlastou Redlem, Jaroslavem Samsonem Lenkem, skupinou Bokomara, Cimbal classic a podobně. Po dvaceti letech se zase s Lubošem objevuji na pódiích. Dnešní večer je toho důkazem," nechal se slyšet Slávek Janoušek, který někdy hraje s „dobristou" Lubošem Novotným ze skupiny Druhá tráva.

Janoušek vydal několik sólových a společných alb. Letos mu vyšlo CD Janoušek 60, textové dílny SJ s názvem Konec! Panáka! Bazén! Dodnes pořádá písničkář ve svém rodném městě festival Janouškovo Ústí.

Třetí část Folkoláčku patřila zlínské skupině K. a P.P.R., která vznikla před osmi lety. Její název je zkratka, která znamená Klub amatérské produkce. Žánrem hudby je folk-country. V letošním Chřibsko-karpatském oblastním kole Porty skončila folková skupina na stříbrném místě. Během roztodivných muzikantských úletů se skupina podívala do Řevnic i do Ústí, ale absolvovala mnoho festivalů a klubových koncertů.

„Pojí nás láska k muzice, dobrému jídlu a pití a samozřejmě velké přátelství. Jinak bychom se už dávno pozabíjeli," říkají s úsměvem členové skupiny.