„Získané prostředky z festivalu stejně jako každý rok předáme na dobročinné účely. Tuto pomoc vždy cílíme do našeho regionu,“ připomněl ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla. V minulých třech ročnících pomohl výtěžek v celkové výši 570 tisíc korun třem rodinám s postiženými dětmi z Velkých Karlovic a mobilnímu hospicu Strom života.

V letošním programu se mohou návštěvníci tradičně těšit na oblíbené Čtyři dohody a Pátou dohodu Jaroslava Duška, jehož představení se převážnou měrou podílejí na výši výtěžku. Z pravidelných hostů přijede cirk La Putyka, tentokrát s nejnovějším představením Isole, nebo Karel Roden s Janou Krausovou a komedií Vzhůru do divočiny.

Vrací se také oblíbený Caveman a jeden z večerů bude patřit i ženské obdobě této velmi populární one man show – letošní novince Cavewoman.

Komediální zážitek nabídne také Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem, Horská dráha s Milanem Kňažkem a Jitkou Ježkovou nebo populární Testosteron Městského divadla Zlín. Pro děti je připravena Kouzelná školka Michala Nesvadby a příležitost dostane i ochotnický soubor ze sousedního Nového Hrozenkova.

Neobyčejnou atmosféru festivalu dodává místo jeho konání: speciálně pro tento týden vyroste v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna cirkusové šapitó s kapacitou 600 míst, obklopené menší party zónou s občerstvením a posezením. Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury karlovický Spa hotel Lanterna. Ubytovaní hosté mají vstupenky na představení v ceně srpnových pobytů.

Více o festivalu: www.tydenkultury.cz

Program Týdne kultury na Valašsku 2019

· 21. 8. – Divadlo Bolka Polívky: Šest tanečních hodin v šesti týdnech (Chantal Poullain, Martin Kraus)

· 22. 8. – Cirk La Putyka: Isole

· 23. 8. – Studia DVA divadlo: Vzhůru do divočiny (Karel Roden, Jana Krausová)

· 24. 8. – Michal Nesvadba a jeho Kouzelná školka

· 4. 8. – Městské divadlo Zlín: Testosteron

· 24. 8. – Cavewoman: Obhajoba jeskynní ženy

· 25. 8. – Divadlo Bolka Polívky: Horská dráha (Milan Kňažko, Jitka Ježková) 

· 25. 8. – Ochotníci Hrozenkov: Žena v trysku století

· 25. 8. – Caveman: Obhajoba jeskynního muže

· 26. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

· 27. 8. - Jaroslav Dušek - Pátá dohoda