Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Era pomůže Diakonii, Doteku i postiženým

Zlínský kraj - Pomoci neziskovkám, školám a příspěvkovým organizacím. To je cílem grantového programu s názvem Era pomáhá regionům. Koho ve Zlínském kraji podpoří?

26.11.2013
SDÍLEJ:

Era pomůže Diakonii, Doteku i postiženýmFoto: DENÍK/repro

Diakonie Českobratrské církve evangelické – středisko ve Valašském Meziříčí

Získání finančních prostředků na nákup auta 4x4 s větším kufrem pro pečovatelskou službu do kopcovitého terénu Valašska.

Středisko Diakonie Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí vzniklo v roce 1993. Mezi vůbec prvními službami Diakonie ČCE – střediska ve Valašském Meziříčí, které byly nabídnuty seniorům a lidem se zdravotním postižením, byla pečovatelská služba.

Posláním pečovatelské služby Diakonie ČCE – střediska ve Valašském Meziříčí je poskytování pomoci seniorům a dospělým lidem se zdravotním postižením při péči o sebe a v zajištění chodu domácnosti. Služba je poskytována v domácnostech klientů, kam dochází kvalifikovaní pracovníci pečovatelské služby. Služba je určena pro obyvatele mikroregionu Valašské Meziříčí – Kelečsko.

Mimo profesionální přístup je pro pracovníky pečovatelské služby nezbytnou nutností mít k dispozici a používat auto – dopravit se ke klientům. Automobily tedy představují základní pracovní prostředek a dojezd autem za klienty je hlavním předpokladem pro fungování pečovatelské služby. V současnosti používaná vozidla jsou již velmi stará a v důsledku toho i poruchová a nespolehlivá.

Dotek, o. p. s. ve Vizovicích

Zahrada smyslů – zahrada bez bariér
Projekt bezbariérové zahrady určené pro osoby seniorského věku (i imobilní) v zařízení odlehčovacích služeb Dotek, o. p. s. ve Vizovicích.

Dotek, o. p. s. je společnost která byla založena v roce 2005. Organizace poskytuje sociální služby – pečovatelské služby, odlehčovací službu – v mikroregionu Vizovicko-
-Slušovicko. Tato oblast čítá přibližně 2500 osob v důchodovém věku. Možnost poskytnutí odlehčovací služby však využívají lidé z celého Zlínského kraje.

Organizace sídlí v domě s pečovatelskou službou ve Vizovicích. Kapacita odlehčovací služby je 16 klientů. V domě s pečovatelskou službou bydlí navíc 30 obyvatel. Služby organizace jsou poskytovány především seniorům a imobilním osobám.

Zahradu smyslů chtějí vybudovat hlavně proto, že spousta našich klientů se z důvodu svého zdravotního stavu či zhoršení mobility nemůže ve svém domácím prostředí dostat ven do přírody, proto podzim svého života tráví jen v domě či bytě.

A v čem má být prospěšná Zahrada smyslů?

Lepší využití zahrady; místo setkávání obyvatel domu s pečovatelskou službou a klientů odlehčovací služby; možnost aktivizace – hmatová aktivizace, smyslová akti
vizace; reminiscenční

terapie – vzpomínky na vlastní zahradu; relaxace klientů; pěstování plodin a rostlin, které bude možno využít při další aktivizaci a činnosti s uživateli – např. při vaření, pečení, dekorování apod.; připomenutí oblíbených činností, které klienti dělali v minulosti či doma; možnost zapojení se i klientů méně pohyblivých – vyvýšené truhlíky, ke kterým je možnost přisunout invalidní vozík či polohovací křeslo.

Svaz tělesně postižených v ČR, o. s. okresní organizace Uherské Hradiště

Ozdravně rekondiční pobyt, edukativní program pro osoby s tělesním a zdravotním postiženým a seniory, program skupinového a rehabilitačního cvičení.

Svaz tělesně postižených v ČR, o. s. okresní organizace Uherské Hradiště zajišťuje každoročně pro své členy rekondiční a ozdravné pobyty a edukativní programy pro osoby s tělesným postižením a seniory, programy skupinového kondičního a rehabilitačního cvičení a plavání. Tyto pobyty mají velmi dobré výsledky u tělesně postižených, zlepší se psychika, odbourají se stresy, protože přítomnost ve větším kolektivu pozitivně působí na osamělé osoby.

Zároveň jsou garantovány odborným lékařem a rehabilitačním pracovníkem. Na těchto pobytech musí každý účastník dodržovat denní program, cvičení, masáží, relaxace, odborných přednášek a nočního klidu.

Těchto akcí se účastní osoby s různým tělesným a zdravotním postižením všech věkových skupin včetně seniorů. Náplní těchto pobytů a projektů je zlepšení zdravotního a psychického stavu. Každoročně zajišťujeme alespoň tři projekty.⋌ (poh)

Autor: Redakce

26.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
1. FC Slovácko. Ilustrační foto

Slovácko veze z Julisky bod. Trefil se Zajíc

Ilustrační foto

Podpisy obyvatel nepomohly, jednosměrka v Mařaticích se nemění

AKTUALIZUJEME

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

AKTUALIZOVÁNO

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

/SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při závěrečné předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už to je elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání lidí prchajících před násilím. Samozřejmě, že nechybělo ani téma obecných referend.

Herci odkrývají ve Slováckém deníku své soukromí. Tentokrát Pavlína Hejcmanová

Seriál uherskohradišťských herců “Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!”, kterým divadelníci návštěvníkům připomínají možnost pořídit si předplatné na příští rok, pokračuje i zítra. Na stránkách Slováckého deníku se tentokrát představí herečka Pavlína Hejcmanová a čtenářům dovolí nahlédnout do jinak velmi střeženého soukromí.

Medici zodpovídali otázky ohledně osteoporózy

FOTOGALERIE / Na čtyřech místech Uherského Hradiště mohli lidé ve čtvrtek potkat studenty medicíny. Ti tam prováděli osvětu u příležitosti světového dne boje proti osteoporóze, který se slaví 20. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení