Hlavní myšlenkou, která festival provázela, byla snaha prezentovat duchovní hudbu na špičkové úrovni tří biskupských a arcibiskupských pěveckých z České republiky a dvou ansámblů ze zahraničních církevních gymnázií.

„Je potěšitelné, že naše pozvání na festival přijal chlapecký pěvecký sbor církevního gymnázia z Saint Ignattius College z Londýna a smíšený pěvecký sbor církevního gymnázia Fényi Chamber Choire z maďarského Miskolce," radoval se zástupce ředitele Stojanova gymnázia Velehrad Filip Macek.

Se skladbami plné dynamičnosti zazněly v sobotu v hlavním festivalovém programu v historickém Slovanském sále velehradského gymnázia písně v podání z církevních středních škol Česka – AVE Smíšeného pěveckého sboru arcibiskupského gymnázia Kroměříž, Squadry resonanty – Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína z Hradce Králové a hostitelského ansámblu, Pěveckého sboru Stojanova gymnázia Velehrad.

„Pokračovat v tradici je mnohem těžší, než tradici festivalů duchovní hudby založit. Jsem přesvědčen, že to letošní festivalové setkání přineslo všem jeho účastníkům mnoho nových radostí, setkání a duchovních povzbuzení," vyjádřil své pocity František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko-opavský, který stejně jako vloni převzal nad festivalem záštitu.

„V současné době, kdy jsme více citliví na negativní zprávy ze světa médií, je hudba jednou z možností, jak proměnit společnost skrze radost ze zpěvu a pomoci ke pospolitosti lepšího pochopení sebe sama a objevování nekonečných krás ve svém okolí," prohlásil sebejistě Filip Macek, dirigent pěveckého sboru Stojanova gymnázia.

Nejen na hlavním koncertu, ale v průběhu tří festivalových dnů zazněla v podání 185 účinkujících studentů krásná a kvalitní hudba. Významnou tečkou za sobotním programem, který slovem skloubili studenti Stojanova gymnázia Klára Horáčková a Petr Nedoma, byl společný zpěv všech zúčastněných sborů. Slovanský sál rozezněly skladby O Lord Hear My Pray´r a Alleluia.

„Z koncertu zúčastněných sborů si odnáším krásný kulturní zážitek. Jsem moc ráda, že jsem se sobotního festivalového odpoledne mohla zúčastnit," mnula si ruce manažerka místní akční skupiny mikroregionu Buchlov Marta Polášková.

Festival vyvrcholil v neděli při slavnostních bohoslužbách ve velehradské bazilice a v katedrále sv. Václava v Olomouci.

„Tam doprovázely zpěvem čtyři pěvecké sbory mši svatou, která se uskutečnila u příležitosti dvacátého výročí jmenování Jana Bosco Graubnera olomouckým arcibiskupem. Ten 7. listopadu 1992 převzal správu diecéze," prozradil Macek. V bazilice na Velehradě provázel mši svatou písněmi Smíšený pěvecký sbor arcibiskupského gymnázia Kroměříž.