Aukce se totiž konala v rámci oslav desátých narozenin Diakonie České církve evangelické– –střediska Cesta, která sídlí v Uherském Hradišti.

Na setkání s názvem Srdce pro Diakonii byla ke koupi darovaná díla výtvarníků z celého regionu, ale i atrakce ze světa celebrit. Třeba skupina Čechomor poskytla svou platinovu desku Rok ďábla a herec Petr Čtvrtníček plavky.

Nejvíce peněz na pomoc postiženým vynesl obraz malíře Zdeňka Targuse Červinky, který si majitel odnesl za sedmadvacet tisíc korun. „Do dražby jsem se rád zapojil, a to s vědomím, že pomůžu Diakonii. A nejen to. Bylo tu k vidění pár dobrých a kvalitních věcí, které mě zaujaly,“ svěřil se nový majitel Targusova díla Blue indigo Gabriel Slanicay.

Radost z pomoci potřebným měli i výtvarníci. „Jsem rád, že se moje fotografie prodala. Fotím totiž především pro radost druhým, a tak je příjemné vědět, že nyní také můžu někomu i pomoci,“ uvedl fotograf Radek Frýsa.

Role vyvolávajících se ujali prezident golfového klub Jiří Kozumplík a herec David Vacke. „Doufal jsem, že se mi podaří zapamatovat si zákonem stanovenou formulku, kterou Jiří pronášel, nakonec se mi to nepodařilo. Je totiž natolik šroubovaná, že to nešlo,“ usmál se Vacke. Dražitel Kozumplík pak vyměnil kladívko za golfovou hůl, kterou přiklepl Diakonii 135 500 korun.

Získané peníze pomohou zlepšit péči, kterou Diakonie postiženým poskytuje. „Veškerý výtěžek z aukce pomůže dennímu stacionáři pro klienty s hlubším mentálním a kombinovaným postižením,“ řekla organizátorka aukce Adéla Kotková.

Související články:

Otevřený minidopis Petra Čtvrtníčka Diakonii

V dražbě bude i platinová deska Čechomoru

Dražba: Arakeljanovy obrazy i víno Depardieua