Program připravený Helenou Pilušovou a Michalem Trňákem za režijní spolupráce Davida Vackeho byl koncipován jako jakýsi koloběh života souborového páru. První část svatba, zapíjení potomka, jeho dětské hry a růst, zapojení do souboru, rozchod rodičů, hledání lásky a druhá část láska mladého páru, požehnání rodičů, svíca, svatební veselí, kterým se kruh uzavírá. Jednotlivé sekvence byly prezentovány přes taneční a písňový materiál z různých moravských regionů, například hradišťského a brodského Dolňácka, Kopanic, Strání, Valašska a podobně, i s názvuky Slovenska.

Pořad měl spád, nebyl zatěžován komentářem, spolehlivě jej doprovázela mladá cimbálová muzika Bálešáci s primášem Tomášem Vavříkem (písně v hudební úpravě Ondřeje Bazaly, Jiřího Gužíka, Miloslava Maňáska a Petra Gablase).

O choreografie jednotlivých čísel se postarali Kateřina Bazalová, Josef Bazala, Alžběta Krejčiříková, David Mikula, Helena Pilušová, Miroslava Stašková, Jitka Šeflová, Lenka Švehlíková, Roman Škrabal a Michal Trňák.

V závěru se jeviště zaplnilo množstvím gratulantů a dojemné bylo symbolické loučení s členy tanečního souboru, kteří premiérou zakončili aktivní činnost.

Autor Miroslav Potyka