Nyní divadelníci přicházejí s překvapením. Během celé přípravy pořizoval štáb režiséra Libora Jeřábka záběry ze zákulisí, aby je představil v dokumentárním filmu Jak se potkal Oskar a růžová paní ve Slováckém divadle.

„Bylo to vůbec poprvé, kdy jsme svolili, aby nám pod pokličku pravidelně nahlížel i televizní štáb. Přiznávám, že ze začátku to nebylo nic příjemného, ale teď jsem rád, že jsme do toho šli,“ říká k neobyčejné zkušenosti představitel Oskara Josef Kubáník. Ukázalo se ale, že trpělivost herců se vyplatila. Díky ní mohou diváci vidět téměř hodinový dokument.

„Jsem uherskohradišťskému divadlu za jeho vstřícnost moc vděčný. I když to bylo pro herce těžké, byli velmi milí. Ta přátelská atmosféra je v dokumentu znát. Ostatně Slovácké divadlo je jí proslulé,“ hodnotí dva měsíce intenzivní práce režisér filmu Libor Jeřábek. Byl s kamerou u začátku příprav inscenace, navštívil krejčovnu, kde vznikaly kostýmy, absolvoval rozhovory s herci a vše korunoval přítomností na premiéře, kde diváci aplaudovali ve stoje. Premiéra dokumentu se uskuteční v pátek 6. dubna od 21.30, tedy vzápětí po další repríze dnes už úspěšné inscenace. Diváci se tak mohou v krátké besedě zeptat na všechno, co je o vzniku inscenace či dokumentárního filmu zajímá. Slovácké divadlo očekává velký zájem, vstupenky na film se začaly prodávat v pondělí 12. března.

Co se ve filmovém snímku objeví

Režisér dokumentárního filmu o vzniku inscenace Oskar a růžová paní Libor Jeřábek byl v zákulisí Slováckého divadla v Uherském Hradišti od první zkoušky až do premiérového potlesku. Co všechno zachytil? Kdo co v dokumentu prozradí?

Ředitel Igor Stránský Vypráví o fenoménu Slováckého divadla a přiznává, že velkou zásluhu na něm mají i diváci. Jejich láska k divadlu i k hercům je ve srovnání s jinými divadly nebývalá.

Režisérka Zoja Mikotová Přibližuje práci s herci, kteří v inscenaci Oskar a růžová paní vytvářejí hlavní role i s celým Slováckým divadlem. Čím je pro ni setkání s Květou Fialovou a co vidí v očích Josefa Kubáníka? Televizní tvůrci režisérku zároveň zachytili ve chvíli, kdy hercům popisuje jednotlivé situace a diváci i uvidí, jak je nakonec ztvárnili.

Květa Fialová a Josef Kubáník V nebývale otevřených rozhovorech se oba představitelé hlavních rolí svěřují s tím, co pro ně bylo během přípravy inscenace nejtěžší. Kamera je zachycuje i v soukromí, když si třeba před Vánoci vyšli na tradiční trhy, nebo když v obchodě vybírali boty do inscenace.

Alžběta Kynclová, Martin Vrtáček, David Vaculík Hra Oskar a růžová paní by se neobešla bez další trojice herců. Diváci je uvidí ve velmi kuriózních situacích když jeden z nich prošvihne výstup a další je kamerou přistižen, jak tajně kouří.

Diváci Téměř hodinový dokument je zakončen dojemnými reakcemi diváků, jež příběh těžce nemocného chlapce viděli. Nebude mezi nimi chybět ani Naďa Konvalinková a další herečtí přátelé uherskohradišťských divadelníků.  (kaj)