Hned na úvod večera se představí saxofonista Radovan Tariška ze Slovenska s programem Folklore to jazz. Jak název napovídá, jedná se o úpravy slovenských lidových písní, přičemž původní melodika skladeb zůstala zachovaná. Je však rozšířená o jazzovou harmonii s překvapivými jazzovými momenty.

„Původně měl vystoupit hradišťský Jazzgang, ale nakonec musel ze zdravotních důvodů účast odvolat," prozradil hlavní pořadatel Jan Dudek. Po něm bude následovat host z Ameriky. Na Slovácko totiž přijede Skip Wilkins qunitet. Skip Wilkins navštěvuje česká a slovenská jazzová pódia už několik let a významně se věnuje i pedagogické činnosti. Pro letošní ročník hradišťského a kyjovského festivalu zvolil jednu ze svých elitních mezinárodních sestav. Zahraje si se špičkami české a slovenské jazzové scény a především s výjimečným talentem z „rodinné líhně", synem Danem.

Z českých jazzmanů ho doprovodí saxofonista Rosťa Fraš a ze slovenských například Tomáš Baroš. Koncert zakončí Matúš Jakabčic s big bandem. Těžištěm repertoáru big bandu jsou skladby Ma-túša Jakabčica, stejně jako jeho autorská aranžmá známých jazzových standardů. Od roku 2010 je jeho program obohacený o skladby z projektu „Blázni z Chelmu", na kterém se autorsky podílí také Erik Rothenstein. V rámci pátečního koncertu se v hradišťské Redutě uskuteční vernisáž dokumentárních fotografií s názvem Hello jazz, 12 sezon na Slovácku.

Koncert ve stejném složení si mohou zájemci poslechnout i v sobotu, ale tentokrát v Kyjově. Na stejný den je pro milovníky jazzu připravená na 10 hodin jazzová snídaně na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.