Režisér ve spolupráci s choreografem Radkem Balašem už několikrát dokázal, že jsou skvěle se doplňujícím tandemem. Jejich předešlé inscenace, ať šlo o Hello, Dolly! nebo komedii Na tý louce zelený, vynesly Slováckému divadlu několik ocenění. Své publikum si získal i Song pro dva. Hlavní roli vytvořil držitel ceny Thálie v oboru muzikál Tomáš Šulaj, jeho jevištní partnerkou mu je mladá posila divadla Pavlína Vašková. „Komisaři Thálie by si měli setsakramentsky pospíšit, aby nepropásli nástup nové muzikálové hvězdy. Ani tón pod partiturou. Její hlasová, pohybová jistota a fyzické dispozice jsou fantastické,“ napsal před nedávnem divadelní kritik J. P. Kříž.

Pro Tomáše Šulaje je každé setkání s muzikály další příležitostí dokázat, jak bohatým hereckým rejstříkem disponuje. Tentokrát však kromě dění na jevišti představí divákům filmové dotáčky, jež budou sledovat přímo během představení. „Strávili jsme dva dny před kamerou, zpočátku to byla zábava, ale ke konci netekl už jen pot, ale i nervy,“ vzpomínal na přípravu oblíbený herec. „Ležel jsem například dvě hodiny v ortopedické ambulanci, kde mi dělali sádru na nohu přímo na míru, musel jsem si osvěžit hru na klavír, Radek Balaš nám opět nasadil na nohy stepky, ale je toho daleko víc, na co se diváci mohou těšit,“ láká do hlediště Slováckého divadla Tomáš Šulaj.

Na festivalu Dokořán se kromě Slováckého divadla představí dalších patnáct souborů ze čtyř zemí – festivalové uvedení Songu pro dva bude třicátým a zároveň posledním.

Josef Kajetán