Hrát se bude doslova všude. V divadelním stanu ANPU, Redutě, na Malé scéně Slováckého divadla, na náměstí, u bazénu… Z vesmíru k nám zavítá mise Padoxanů. Proslýchá se, že si na své planetě chtějí také uspořádat festival a v Uherském Hradišti se rozhodli hledat inspiraci.

Až z Francie je bude doprovázet uličnice Razie, věhlasný spisovatel Raymond Queneau a neméně slavná autorka Marguerite Duras (alias Dominique Houdart a Jeane Heuclin). Dalším zahraničním hostem bude rumunské divadlo Rencontres, které slibuje přivézt bombu. „Bát se nemusíte, půjde o výbuch pohybového talentu, intelektuální energie a emocí,“ uklidňují divadlachtivé návštěvníky LFŠ pořadatelé.

K vidění budou také hry Václava Havla Zahradní slavnost a Žebrácká opera, které uvidíme v podání legendárního Divadla Na tahu v režii Andreje Kroba. „Těšit se můžete taky na Jiřího Bilba Reidinga a Sylvii Krobovou a jejich Bilbo compagnie.

Na Kavkaz se vydáme s Williamem Saroyanem a Ne〜omluveným divadlem. A do Verony za Romeem a Julií nás pozve Divadlo ANPU,“ láká diváky Lenka Zemánková, jedna z organizátorek Letní filmové školy.

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZLETNÍ FILMOVÉ ŠKOLY