„S panem Němcem jsme stále v kontaktu, o vysílání Divé Báry ví a podle jeho zájmu jsem přesvědčený, že ji bude určitě sledovat,“ prohlásil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že stále existuje možnost, že potomek největší české spisovatelky dorazí v nejbližší době i do Uherského Hradiště. „Je to stále v jednání, hledáme společně nejvhodnější dobu,“ dodává Josef Kubáník.

Čím to je, že Česká televize vyhradila Divé Báře nejsvátečnější čas celého roku? „Je to divadelní událost celorepublikového významu, a proto je pro Českou televizi ctí i povinností ji zprostředkovat všem divákům veřejnoprávní televize,“ vysvětlil dramaturg brněnského studia Marek Hlavica. O výjimečné události mluvil i režisér televizního záznamu Pavel Jirásek. „Jedná se o mimořádný projekt. České televizi na natáčení velmi záleželo,“ prozradil režisér.

Divá Bára měla premiéru v lednu letošního roku a okamžitě na sebe strhla pozornost. Dramatizaci tří povídek odehrávajících se na fiktivní generální zkoušce amatérského souboru z Valašského Meziříčí herci představili na třech nejprestižnějších divadelních festivalech u nás, z toho pražského si přivezli Cenu rady festivalu, titul se objevil v nominaci na cenu Sazky a Divadelních novin stejně jako představitelka titulní role Jitka Josková. Televizní vysílání začíná na Štědrý večer ve 20.00 hodin na ČT2.

Přečtěte si také:

V Hradišti jsme točili tři dny, Divá Bára je unikátní

Televize natočí Divou Báru, přijít může i veřejnost

Divá Bára si z Prahy odvezla cenu