To se skvěle vydařilo zásluhou Nely Partyšové a Kristýny Novotné, které na sebe vzaly na pár hodin role žertovných klaunek. Pro chlapce a děvčata měly připravený pestrý program a zhostily se svých rolí na výbornou. Při nejrůznějších soutěžích a tvořivých aktivitách perfektně spolupracovali s komediálními protagonistkami rodiče se svými ratolestmi.

„Napekla jsem sto medailí z medového perníku, které rodiče za pomoci speciálních tub s cukrovou polevou podle své fantazie nazdobili, a mohli je zavěsit dětem na krk," okomentovala stručně jednu tvořivou akci dospělých Jarmila Novotná (72) z Velehradu.

ČTĚTE TAKÉ

VIDEO: Straňanský masopust přilákal poslance, senátory i stovky diváků

Fašank v Bystřici pod Lopeníkem: bobkovníci, koblihy, kočoňa i draní peří

Hrdina okamžiku na Bohemce? Slovácký Kone. Vytahoval zapadlý jazyk Berkovce

Dospělí účastníci karnevalu nahradili při hodnocení masek porotu. V průběhu dětských radovánek napsali na papírové kartičky pořadí deseti masek, které se jim nejvíce líbily. A které masky stanuly na tom nejvyšším stupínku?

„V kategorii dětí do pěti let se na prvním místě umístily hned dvě masky. Terezka Slámová v roli olympijské vítězky Věry Čáslavské a Amálka Tománková jako víla Amálka. V kategorii nad šest let zvítězil v přestrojení za kosmonauta Remka Martin Horňák," oznámila verdikt rodičovské jury Nela Partyšová.

Karnevalové odpoledne pro děti se podle vůdce skautského střediska a starosty obce Miroslava Kováříka opět vydařilo. Kluci a holky byli prý k neutahání a vůbec se jim nechtělo domů.

SLEDUJEME Plesy, bály a karnevaly na Slovácku, 2017