Do velkého sálu Klubu kultury Uherské Hradiště na jeho autorský animační pořad s názvem Plnou parou vpřed pozval děti i jejich rodiče i prarodiče Dům dětí a mládeže Šikula (DDM).

Je to neuvěřitelné, ale v letošním roce máme už 17. sezonu Kouzelného karnevalu z mého autorského projektu. Je pro mě velkým závazkem, abych ty naše malé kamarády, ale i dospělé, kteří na karnevaly chodí s nimi, se svým kolektivem dokázal i po tolika letech pobavit, aby animační pořady byly stále akční,“ svěřil se Jiří Hadaš.

On a jeho autorský projekt Kouzelný karneval se stali oficiálním spojencem pro Kuře a navázali spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti v rámci sbírkového projektu Pomozte dětem! „Během osmileté spolupráce jsme díky štědrým dospělým lidem, kteří za námi na karnevaly chodí, přispěli na konto Pomozte dětem částkou bezmála 150 tisíc korun,“ nechal se slyšet strůjce Kouzelných karnevalů.

Chlapci a děvčata si během sto padesáti minut užili s kouzelníkem a jeho kamarádkami a animátorkami Jájou a Pájou plno tanečků, soutěží, písniček, ale i školu kouzel. Protože karneval nesl název Plnou parou vpřed, jeho součástí byly námořnické disciplíny, kupříkladu plavání a surfování v mořských vlnách, přetahování lanem a rybolov.

V průběhu radovánek se představily malým i dospělým návštěvníkům nejmladší děti z kroužku baletek, který vede lektorka Anna Kremplová. „Většina z nich ještě nechodí ani do školy a už ovládají základní baletní kroky a třeba už sní o tom, že jednou se z nich stanou profesionální baletky,“ sdělila vedoucí tělovýchovného oddělení DDM Šikula Jana Skuciusová. Svoji premiéru měla na karnevalu skupinka nejmladších děvčátek, které od října navštěvují kroužek aerobiku, jejichž lektorkou je Pavla Sikmundová.

„Letos se losy do tomboly prodávaly v obálkách. V každé bylo deset losů, ale vždycky jeden byl výherní, takže žádné dítě neodcházelo domů s prázdnou. Slosovány byly také vstupenky a osm šťastlivců si odneslo domů hodnotné ceny,“ sdělila ředitelka DDM Šikula Ivana Zůbková.