Kapela jeho natáčení dokončila na sklonku měsíce srpna.

„Předpokládám, že v pořadí už deváté album, které má zatím pracovní název Jsem Moravan, by se mělo dostat na trh nejpozději v listopadu. Milovníkům dechovky a našim příznivcům jej chceme dát jako dárek k Vánocům. Impulz ke vzniku každého našeho cédéčka přišel vždy s nějakým televizním natáčením. Nejinak tomu bylo i u tohoto posledního. Jenže jedna polovina skladeb, které na albu budou, byla natočena před dvěma roky, druhá teprve letos. A důvod? Stále bojujeme s časem. Jen v září bude naše kapela osmkrát rozdávat lidem radost hudbou a písní v různých místech Moravy. Kromě toho má každý z muzikantů nebo zpěváků své pracovní i mimopracovní povinnosti,“ naznačil poněkud déle trvající zrod cédéčka kapelník Straňanky Petr Houšť.

Na hudebním albu bude šestnáct skladeb od Miloše Procházky, Zdeňka Gurského, Václava Maňase a dalších autorů. Kdy se ale s jeho natáčením začne, nemůže Houšť odhadnout. „Nebudu předčasně nic slibovat,“ poznamenal. Začátkem září si brněnské studio České televize vybralo Straňanku k natáčení pořadu Ta naše kapela. Zda to byl pro muzikanty impulz ke vzniku dalšího alba, to odmítl kapelník potvrdit, či vyvrátit.

„Zatím jenom řeknu, že na té nejnovější desce, která vyjde na podzim, zazní například valčík Obrázek, polky Dále muzika vyhrávala a Darmo se mamko či směsi od Václava Maňase a Miloše Procházky. Hrát je bude čtrnáct muzikantů a zpívat budou Anežka Študáková, Dana Hniličková, Jiří Gavenda a moje maličkost,“ doplnil Houšť.