„Jelikož je součástí programu mimo jiné i košt medovin a ochutnávka medů, nabízíme vám ve skanzenu možnost prezentovat své výrobky," uvedl správce opevněného slovanského hradiště Lubomír Sláma.

Minimální množství jednoho vzorku je sklenička o obsahu 0,2 litru se stručným popisem. Medoviny do soutěže o titul Král medoviny 2015, rovněž s popisem, je potřeba přinést k degustaci litr. Ty bude anonymně hodnotit komise den před akcí. Nejchutnější med pak vyberou samotní návštěvníci přímo při akci.

„Včelaři a výrobci medovin, kteří se chtějí prezentovat svými sladkými výrobky, mohou své vzorky zaslat nebo osobně doručit do 18. srpna na obecní úřad v Modré nebo přímo na pokladnu archeoskanzenu. Lze dodat i více vzorků," sdělil Lubomír Sláma. Více informací se od něj dozvíte na telefonu 724 178 591 nebo 
e-mailové adrese: archeoskanzen@email.cz.

Pořadatelé uvítají aktivitu včelařů, kteří budou chtít prodávat při Dnu medu a medoviny včelí produkty. Akce začne v 11 hodin jarmarkem medových a včelích produktů. Ve 14 hodin bude pro kluky a holky připraveno divadelní představení a souběžně s jeho zahájením odstartuje košt medu a medovin. Chybět nebude ani soutěž ve stloukání másla. Ukázky využití medu v kuchyni budou k vidění i ochutnání v hotelu Skanzen.