Při příležitosti devátého ročníku hudebně-divadelního festivalu Valašské divadelní léto se pořádající agentuře Pragokoncert podařil přímo kapitální úlovek.
Rožnovská premiéra nového CD

„Již nyní se návštěvníci mohou těšit na to, až se Valašským muzeem v přírodě rozezní Šimbolice, Mezi horami, Velické zvony, Proměny, Gorale a mnohé další lidové pecky,“

prozradil hudební program za pořádající agenturu David Mlčoch s tím, že Čechomoři navíc představí zbrusu novou desku Místečko a hosta Gerryho Leonarda z Irska.

Jedinečná Českomoravská hudební společnost, zkráceně Čechomor, vznikla na jaře roku 1988, kdy se v pražském Parku kultury a oddechu Julia Fučíka, dnešním Výstavišti, každý víkend konalo takzvané Staré tržiště.

„K předvádění starých českých řemesel zde hrála nejrůznější seskupení a jedním z prvních byl i Čechomor. Na konci roku 1990 pak vydali své první album Dověcnosti, které obsahovalo řadu upravených lidových písní z Čech a Moravy,“

vypráví o začátcích oblíbené skupiny Mlčoch s tím, že skupina se specializovala na písně, které nebyly notoricky známé nebo byly již zapomenuté.

O čtyři roky později měl Čechomor potřebu změny zvuku a z akustického pojetí pozvolna začínal přecházet do elektrické podoby.

Své třetí album vydali v roce 2000 a jako host si na něm na bicí zahrál David Koller a zazpívala Lenka Dusilová. V létě téhož roku pozval skupinu na své turné Jarek Nohavica. Od přelomového roku 2001, za který Čechomor získal tři ceny Anděl, jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu, uplynula tři léta.

Čechomor mezitím koncertoval s Collegiem českých filharmoniků, vydal koncertní DVD, oslavil patnáct let své existence, přijal nového bubeníka a připravil své nové hudební album Co sa stalo nové, které vyšlo roku 2005.

„Skupina Čechomor v průběhu svého působení projela celou Evropu, Severní Ameriku a Rusko, spolupracovala s Divadlem pod Palmovkou, bratry Formany, Divadlem Continuo a dalšími. Letos se kapela podívala také do Austrálie a na Nový Zéland, kde potěšila naše krajany zasažené povodněmi a zemětřesením,“ vyjmenovává David Mlčoch.

Rozhodně tak neváhejte a přijďte se podívat na koncert této oblíbené skupiny. Kdy a kde? V pátek 2. září v rožnovském Amfiteátru Na Stráni, kde se koncert uskuteční za každého počasí.

Pro nedočkavce bude jistě dobrou zprávou, že Čechomoři vystoupí také na mimořádném čtyřhodinovém koncertě již tento pátek od 19.30 hodin v zámeckém amfiteátru v Buchlovicích. Představí se společně s dalšími umělci, jako jsou Garry Leonard, zpěvačka Věra Martinová, rocker Olda Veselý s kapelou E-Band a další.