„Jsme rádi, že můžeme podpořit hradišťskou Diakonii," uvedl hned na začátku Karel Holas z Čechomoru. Připomněl tak, že tento koncert je už pátý, který oblíbená česká kapela zahrála na Slovácku na podporu organizace pečující v Uherském Hradišti o postižené klienty.

Večer zahájila cimbálovka pod vedením legendárního „strýca Hrbáča", pražští kolegové se k nim připojili vzápětí. Více než hodinový koncert provázely nadšené ovace publika, které čítalo kolem pěti set hlav, a které si na konci samozřejmě vynutilo přídavek.

Závěr večera patřil dražbě láhve vína se speciální etiketou opatřenou QR kódem. Po přiložení mobilního telefonu vám pak etiketa přehraje Baladu o Johance, kterou Čechomor speciálně pro toto víno složil. Karel Holas ji coby dražitel „udal" za čtyři a půl tisíce korun. „A my jsme se nakonec rozhodli, že dáme pět," překvapil její nový majitel, když si vzácnou láhev s písní i podpisy kapely přebíral.

Dražba vína spolu se vstupným nakonec vynesla čistý zisk 29 350 korun. Celá částka podpoří Diakonii Českobratrské církve evangelické – střediska CESTA Uherské Hradiště.

Autor: Petra Kučerová