Hlavním hostem večera byl čerstvě devadesátiletý Jindřich Hojer, podle kterého Jaroslav Foglar pojmenoval jednoho z pětice čestných a spravedlivých hochů. Ačkoliv vitální pán hned druhý den odjel do svého domova v Kosmonosech u Mladé Boleslavi, dodnes se z parádního večera nemůže vzpamatovat. „Jsem plný zážitků. Nevím, jestli mám dřív vzpomínat na představení, na báječné přijetí herců nebo na diváky. Prožil jsem snad nejkrásnější večer posledních deseti let," přiznal se v telefonu před několika dny Jindřich Hojer. „Snad mi to odpustíte, ale jste pro mě druhá rodina," dojal hradišťské divadelníky, s nimiž se zná už od dob 100. reprízy nesmrtelné komedie.

„Vždyť já jsem se dokonce naučil psát v devadesáti letech e-mail, abych se ze všech těch pocitů vypsal a mohl je adresovat do Uherského Hradiště," dodal s tím, že by se chtěl na Slovácko ještě jednou přijet podívat.

„Jindra Hojer je velký frajer, který svými činy dělá jménu celý život tu nejlepší reklamu. Myslím, že on je živoucí důkaz toho, že Rychlé šípy existovaly a s ním žijí dál," prohlásil ředitel slovácké scény Igor Stránský. (kaj)

Související OBRAZEM: Jak Rychlé šípy oslavily 400. reprízu