V letošním ročníku se budou prezentovat čtyři oblasti Moravy – hradišťské Dolňácko zastoupené ženským sborem Rezeda z Uherského Hradiště (doprovází cimbálová muzika Ženičky z Hluku, primáška Kateřina Říhová) a mužským a ženským sborem z Míkovic s cimbálovou muzikou Burčáci, primáš Fanek Holmes Ilík, z Podluží přijede Gajdošská muzika ze Staré Břeclavi (primáš Matěj Kůrečka) a bývalí muzikanti – legendy Břeclavanu se sólisty Jaroslavem Kováříkem st., Marií Sochorovou a Anežkou Bohůnovou.

„V nejsilnějším zastoupení legend se představí Valašsko v čele s valašskou královnou Jarmilou I. Odjakživa Šulákovou, kterou doprovodí na cimbál guru moravského folkloru Jan Rokyta, a 60 let tancování valašského odzemku oslaví v Domě kultury Luboš Oravec,“ láká ředitel brodského Domu kultury Jaroslav Mikulík.

Uvítací hudební role se ujme brodská cimbálová muzika Olšava s primášem Lubomírem Málkem a sólistkou Lenkou Bařinovou a taneční složka Olšavy s úchvatným židovským tancem. Jako pěvecký „solitér“ se představí Antonín Gajdoš z Velehradu za doprovodu cimbálovky Burčáci.

„Pořad Legendy moravského folkloru není věnován pouhé prezentaci rozmanitých podob moravské tradiční zpěvnosti v podání žijících legend, ale naším záměrem je také šířit myšlenku, že má lidová kultura na Moravě hluboké kořeny a legendy své nástupce. Proto se v programu vždy objevuje prolínání folklorního mládí a zemité zkušenosti, kdy vedle sebe stojí na pódiu muzikanti či zpěváci dvou i tří generací,“ dodal Mikulík.