Olejomalby malířů amatérů, Hany Ragasové (31), která se věnuje podnikatelským projektům a dotacím, a Daniela Štacha (43), zabývajícího se výrobou nábytku, dávají divákovi prostor k představivosti a nacházení.

Výstavu zahájil starosta Modré Miroslav Kovářík, který přítomné seznámil se stručnou historií skanzenu i místa, na němž se opevněné sídliště Slovanů nachází. „Malovat jsem začínala ve zlínském ateliéru u Věry Machalínkové v Ateliéru M Zlín. Nejprve jsem začala tvorbou replik známých i neznámých autorů, pak jsem přenášela na plátno fotografie, teď už maluji vlastní tvorbu," rozhovořila se o technice své malby a námětech Hana Ragasová. Její oblíbenou technikou je také tvorba pomocí špachtle a vytváření struktury na obrazech pro zachycení plastičnosti. Malířka má za sebou čtyři samostatné výstavy. V současné době vystavuje své obrazy ve valašskomeziříčském muzeu.

„Malování je můj koníček. Maluji ráda, protože je to výborný relax a myslím si, že patří k mému životu," pousmála se amatérská malířka.

Daniel Štach maluje od dětství, ale také se věnoval dřevořezbě. „Dlouho jsem maloval portréty tužkou, teprve loni jsem začal malovat olejem. Keramickou plastiku, kterou tvořím, vkládám jako designový prvek do dřevěných postelí a nábytku," svěřil se absolvent dřevařské průmyslové školy. Na cestách v zahraničí se snaží zachytit portréty zajímavých lidí.

Výstava obrazů bude přístupná denně po celou dobu jarních měsíců