Frenetický potlesk zněl nejen severním nádvořím před bazilikou, ale celým Velehradem po každé ze skladeb muzikantů SonicFlood, kteří jsou od roku 1999, kdy vydali své první album, známí jako otcové moderní worship music.

O jejích kvalitách svědčí nominace na cenu Grammy, prodej více než 1,5 milionu nahrávek a převzetí cen Dove v kategoriích Praise and Worship Album a Compilation Album of the Year. Zásadní písní kapely byla Chvála Boha.

Heil se nebál na koncertě vyprávět své svědectví o tom, jak se skrze víru v Boha uzdravil ze smrtelné nemoci. S Kronovou chorobou, kvůli níž přišel o dva a půl metru střev, žije už sedmadvacet let. Kapela absolvovala v roce 2006 turné po šedesáti městech světa, v nichž povzbuzovala návštěvníky koncertů, aby více pracovali a podporovali misie, ať už doma nebo ve světě.

„Absolvovali jsme stovky koncertů v USA, ale také v Austrálii, Malajsii, Jižní Africe, Anglii, Mexiku, Severním Irsku, Švýcarsku, Turecku, Thajsku či na Bahamách. Rozhodli jsme se, že podpoříme i velehradský benefiční koncert pro Ukrajinu,“ svěřil se frontman.

Na světové turné zavzpomínal i baskytarista kapely Grant Norsworthy. „Víte, život je jako kniha. Když si však žijete svůj tichý život na jednom místě, tak přečtete jenom jednu stránku. Změnil jsem svoje myšlení, když jsem viděl děti, jak zpívají Bohu. Navštívili jsme domy lidí, které byly postaveny na bažině. Dlouho jsem neviděl tolik bídy, a přitom jsem viděl v jejich životech štěstí,“ prohlásil po koncertním vystoupení Norsworthy.

Na benefičním koncertu pro Ukrajinu, jehož protagonisty byly skupiny SonicFlood a Tretí deň, toho bylo hodně ke chválení.

Nejvýstižněji vystoupení křesťanských kapel zhodnotila studentka Akademie múzických umění v Praze Ivana Chválová: „Byl to koncert, který v člověku bude ještě hodně dlouho doznívat. A nejeden z jeho účastníků by si přál ho slyšet ještě jednou, dvakrát.“