Vernisáž výstavy se uskutečnila v úterý. S nápadem na její uspořádání přišla uherskohradišťská senátorka Hana Doupovcová, která nad výstavou převzala záštitu.

„Právě v její hlavě se zrodila tato myšlenka, když v říjnu loňského roku navštívila vernisáž obrázků našich klientek Malováno srdcem II. konanou při příležitosti kunovických hodů. Obrázky se jí moc líbily a výsledkem je tato prezentace prací, které klientky vytváří v rámci terapeutických činností,“ vysvětlil cestu obrázků z Kunovic do hlavního města ředitel Bělinky Pavel Hašek. Spolu s nimi vystavovali své výrobky i zaměstnanci chráněné dílny Lidumila Uherské Hradiště, která zaměstnává lidi se zdravotním postižením typu neslyšící, nevidomý, lidé trpící epilepsií, nebo pooperačními a poúrazovými trvalými následky.

„Myslím, že akce se po všech stránkách vydařila, alespoň soudě podle ohlasu zúčastněních. A že jich bylo. Přišli i někteří poslanci či senátoři, a také spousta dalších hostů, třeba Dana Jurásková, bývalá ministryně zdravotnictví, Jiří Uklein, vedoucí Kanceláře Senátu či ředitel Oblastní charity Uherské Hradiště Jiří Jakeš,“ popsal atmosféru vernisáže Pavel Hašek a dodal, že největší zážitek z celé akce měly klientky, autorky obrázků. „Paní senátorka nám rovněž zprostředkovala prohlídku prostor Senátu i s odborným výkladem. Jsme moc rádi, že v období vážných problémů s financováním sociálních služeb jsme se mohli prezentovat právě v těchto prostorách a ukázat, že i těžce zdravotně postižení či handicapovaní lidé umí tvořit krásné věci a prožívat svůj život, jen k tomu musí dostat příležitost. Potěšilo mne rovněž, že řada návštěvníků měla z výstavy silný zážitek. Že je dílka našich klientek hluboce oslovila a překvapila,“ uzavřel Pavel Hašek. (petk)