V bohatém programu se návštěvníkům setkání, které pořadatelé sami označují jako malý festival na konci světa, představilo čtrnáct kapel a písničkářů z Česka i ze Slovenska.

Celodenní hudební maraton odstartovala v deset hodin vsetínská kapela Ležérně a vleže akustik. Později se na pódiu vystřídaly například zlínská bluegrassová formace Podjezd, Martin Rous z Prahy, duo Bublava – Dospiva z Orlové, slovenský Jasoň, písničkáři Arnošt Frauenberk a Tereza Terčová, kapely Epy De Mye, Bokomara či valašský Karel Zich Revival Band.

„Amfolkfest je jako každý rok skvělý. Má svoji nezaměnitelnou rodinnou atmosféru,“ hodnotil Milan Bezděk, který přijel z Hranic na Moravě. „Pro mě byl jednoznačně nejlepší zlínský Podjezd. Líbil se mi taky Arnošt Frauenberg,“ dodal návštěvník.

Spokojeni s téměř bezproblémovým průběhem Amfolkfestu byli i samotní pořadatelé. „Jediným zádrhelem byla kapela Bobova dieta ze Slovenska, která se před časem rozpadla a na festival nedorazila. Naštěstí nám pomohl vsetínský písničkář Goša, který byl sice platícím divákem, ale ochotně vzal kytaru a vzniklou mezeru v programu zaplnil svými písničkami,“ vylíčila organizátorka Eva „Endy“ Sobková.

Závěrečná večerní tancovačka ve společnosti kapely Karel Zich Revival Band skončila až po půlnoci. „Skupina hrající Zichovy písničky měla u publika obrovský ohlas,“ pochvalovala si Sobková.

Neoficiální pokračování měl Amfolkfest ještě v pulčínském Saloonu u Williho, kde se muzikanti i diváci bavili při hudbě až do šesti hodin do rána.