Jeho podání slavného amerického detektiva vyvolává úsměv i po třiceti letech od filmové premiéry úspěšné komedie o masožravé květině. Není divu, že ve Slováckém divadle, kde bude mít jevištní podoba slavného filmu příští sobotu premiéru, chtěli jako hlavního hosta přivítat právě jej.

Bylo veřejným tajemstvím, že populární herec v posledních měsících bojoval se zákeřnou nemocí a v úterý jí v bratislavské nemocnici podlehl. Sám Dočolomanský o zhlédnutí nového muzikálu v Uherském Hradišti hodně stál.

„Jak asi víte, jsem vážně nemocný. Ale budu bojovat. Vaši Adélu chci ještě stihnout,“ řekl unaveným hlasem na konci června a požádal slovácké kolegy, aby mu zavolali několik dnů před premiérou.

„Naposledy jsem s ním mluvil těsně před prázdninami a bylo vidět, že jej pozvání na premiéru moc těší a že by si chtěl příběh masožravé květiny znovu připomenout. Dohodli jsme se, že mu zavolám hned po začátku sezony a domluvíme se,“ vzpomíná na telefonický kontakt se slavným hercem jeho uherskohradišťský kolega Josef Kubáník.

Ten však číslo jeho mobilního telefonu vytáčel osudné úterý dopoledne několikrát. Telefon však byl už vypnutý. Michal Dočolomanský umíral.

Josef Kajetán

Již dříve uveřejněné texty s tématem připravovaného muzikálu Adéla ještě nevečeřela naleznete vpravo nahoře v oddíle Související články