Poté co se veřejnost rozloučila s touto nepřehlédnutelnou osobností kulturní scény na Uherskohradišťsku, vyvstává otázka, jaký bude osud jím připravovaných koncertů. Již v následujícím týdnu totiž dochází k přeložení blížícího se koncertu kultovní maďarské formace Omega, která měla původně vystoupit v sobotu 26. dubna ve zlínské hale Euronics.

„Vzhledem k tomu, že jsme měli velký zájem na uskutečnění zlínského koncertu kapely Omega a ten by se za stávajících okolností nejspíš nepodařilo zrealizovat, převzali jsme jeho organizaci. Nicméně díky velmi krátkému termínu do jeho konání už spoustu věcí nestihneme zařídit, proto se akce překládá na říjen či listopad, přesný termín bude upřesněn. Lístky na dubnové vystoupení zůstávají v platnosti," sdělil Pavel Pešek z brněnské agentury Mania promotion, která ve středu podvečer Slováckému deníku tuto zásadní informaci oznámila.

Tato agentura původně organizovala koncert Omegy v Praze. Ten se měl uskutečnit den před zlínským koncertem, nicméně právě kvůli situaci kolem vystoupení skupiny ve Zlíně, došlo nakonec k přeložení také pražského vystoupení. „Omega je pro mě jednou z největších rockových legend. Doufal jsem, že se zlínský koncert uskuteční, máme se synem už dva lístky. Dokonce jsem si dokázal představit, že bychom i naskočili na vlak a jeli na koncert do Prahy. Co se dá dělat. Počkáme do podzimu" uvedl Miroslav Teplý z Bojkovic, který vystoupení svých hudebních idolů netrpělivě vyhlíží.

Po zrušeném koncertu Bratří Ebenů ve Zlíně 10. dubna se tak jedná o další podstatnou změnu v kalendáři hudebních akcí v našem regionu. Otázkou tak zůstává osud ostatních plánovaných vystoupení. „Jednání s managementy všech kapel v těchto dnech intenzivně probíhají, osobně bych rád tyto akce dotáhnul do zdárného konce, nicméně důležité je v první řadě především vypořádání majetkových vztahů agentury Vichr Production. To je však v současnosti v rukou notáře," sdělil Filip Dohnal z agentury Vichr production, který ve společnosti společně s Vítězslavem Chromkem působil od samého počátku.

Právě vyřešení otázky práv ke značce Vichr Production však nejspíš nebude snadnou záležitostí. „V současné době probíhá dědické řízení, nicméně nepředpokládám jeho zdárné vyřešení v období nejbližších měsíců," sdělil zástupce notářky Jarmily Váňové, Jakub Machálek, který uvedené dědické řízení vyřizuje. Právě tato skutečnost může být údajně určitou komplikací u akcí, již dříve smluvně ujednaných agenturou Vichr Production. Pokud se však nikdo oprávněný neujme vystupování za tuto agenturu, může se do jednání vložit jiný zájemce, jako v případě vystoupení Omegy, který koncerty dotáhne do zdárného konce.

Spousta otazníků tak bude nejspíš viset také nad uskutečněním hudebního festivalu Buchlovské léto. „S agenturou Vichr jsme měli vždy velmi dobrou spolupráci a samotné Buchlovské léto je vůbec naší největší akcí. Určitě by bylo pro městys velkou ztrátou, kdyby se někdy v budoucnu nekonala," konstatoval Bořek Žižlavský, místostarosta Buchlovic, které v tamním zámeckém amfiteátru proslulou šňůru koncertů hostí. A podobného názoru jsou i fanoušci. „Jezdívám na Buchlovské léto alespoň dvakrát za sezonu a všechny koncerty Tří sester, Čechomoru či kapely Kryštof měly vždy velice příjemnou atmosféru, takže by byla této akce škoda," řekl Slováckému deníku Jan Režňák z Uherského Ostrohu.

Agenturu Vichr Production vedl Vítězslav Chromek, jenž tragicky zahynul ve slepém rameni řeky Moravy v sobotu 5. dubna v Uherském Hradišti po oslavě narozenin svého kamaráda. Doposud byl z tohoto důvodu zrušen koncert Bratří Ebenů, který se měl konat 10. dubna ve Velkém kině ve Zlíně. Koncert zpěvačky Radůzy se uskutečnil podle plánu 9. dubna v Klubu kultury v Uherském Hradišti.

Další plánované akce agenturou Vichr Production

(Sobota 26.4.) Zlín hala Euronics – Omega (Maďarsko) – koncert přeložen na říjen či listopad

Pátek 30.5. Buchlovice- Desmod (Slovensko), Free fall (ČR)

Sobota 7.6. Buchlovice – Electric light orchestra (Velká Británie

Pátek 16.6. Buchlovice- Dan Bárta (ČR)

Pátek 27.6. Buchlovice- No Name (Slovensko)

Pátek 18.7. Buchlovice- The crimson project (Velká Británie)

Sobota 16.8. Buchlovice- Tři sestry (ČR)

Sobota 30.8. Buchlovice- Suzi Quatro (Velká Británie)

Související Zemřel známý organizátor koncertů Vítězslav ChromekNečekané úmrtí Vítězslava Chromka zasáhlo českou rockovou scénuVíťovi Chromkovi hráli na pohřbu Sting i Bezinky. Přijel také Čtvrtníček