VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.1.2018

Jiří Pavlica ve Vlčnově zazpíval i text od svatého Metoděje

VIDEO / FOTOGALERIE / Kostel sv. Jakuba ve Vlčnově praskal v sobotu 6. ledna v podvečer ve švech. Uskutečnil se tam totiž Vánoční koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou.

7.1.2018

VIDEO: Sloupovou síní brodského muzea zněly barokní skvosty

S několikaminutovým zpožděním začal Novoroční koncert komorního souboru Collegium Classic v Uherském Brodě. Na vině ovšem nebyla technická závada ani indispozice někoho z vystupujících. O koncert, který se uskutečnil v sobotu 6. ledna, byl takový zájem, že pořadatelé museli ve sloupové síni v Muzea J. A. Komenského na poslední chvíli přidávat židle.

7.1.2018

Obrazy Jiřího Heřmana přilákaly do Galerie Slováckého muzea stovky návštěvníků

Symbolické zakončení veleúspěšné výstavy obrazů Jiřího Karla Heřmana se první lednovou sobotu uskutečnilo v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Komentovaná prohlídka přilákala asi osmdesát návštěvníků. Ty přivítala kurátorka výstavy Marie Martykánová.

7.1.2018

Slovácké divadlo uvedlo premiéru hry Přes ploty

VIDEO / FOTOGALERIE / Světovou premiéru divadelního představení s názvem Přes ploty uvedlo v sobotu 6. ledna večer Slovácké divadlo. Jeho předlohou se stala bezmála deset let trvající emailová konverzace někdejšího slovenského disidenta a sociologa Fedora Gála s mladým národním socialistou Matějem.

5.1.2018

Josef Kubáník: Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

FOTOGALERIE / To je heslo, kterým divadelníci uherskohradišťské scény zvou k předplatnému na příští rok. Deník se rozhodl stejnou otázku položit hercům. Dnes na ni odpovídá Josef Kubáník.

AKTUALIZOVÁNO
5.1.2018

Přes ploty – dokumentární drama ve Slováckém divadle

VIDEO / Pokusy o divadlo dokumentárního typu probíhají v angloamerickém světě od 70. let 20. století. Jsou vyjádřením snah o společensky angažované divadlo, které usiluje o přitáhnutí pozornosti k určitému společenskému problému a snaží se aktivizovat diváka v celé šíři jeho osobnosti.

4.1.2018

Režisér Michal Skočovský: Mým cílem není šokovat

ROZHOVOR / Projekt Přes ploty je zatím zahalený tajemstvím, jelikož jde o úplnou novinku, kterou Slovácké divadlo uvede už tuto sobotu ve světové premiéře. 

4.1.2018

Uherské Hradiště uvidí světovou premiéru hry Přes ploty

Na světovou premiéru se připravují herci ve Slováckém divadle. V sobotu poprvé odehrají adaptaci knihy Fedora Gála a anonyma Matěje nazvanou Přes ploty.

3.1.2018

Plesová sezóna na Slovácku startuje ve velkém

Až šest různých plesů na Slovácku či u pomyslných hranic regionu odstartuje letošní plesovou zábavu. V pátek 12. prosince a sobotu 13. prosince tak mohou příznivci společenských tanců zavítat do Starého Města, Kunovic, Dolního Němčí, Vlčnova, Uherského Ostrohu a Blatnice pod Svatým Antonínkem.

2.1.2018

Cifra a Viva la musica zavzpomínají na Vánoce

Na nejkrásnější svátky v roce vzpomene ještě v neděli 7. ledna koncert ve velehradském svatostánku. Cimbálová muzika Cifra vystoupí v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje od 16.30 hodin společně s pěveckým sborem hradišťského gymnázia Viva la musica pod vedením Jakuba Tomaly.

31.12.2017

První premiéra už za týden

VIDEO / FOTOGALERIE / Slovácké divadlo uvede už příští sobotu unikátní novinku. Jde o jevištní adaptaci knihy Fedora Gála a anonyma Matěje Přes ploty. Hru se souborem nastudoval režisér a spoluautor dramatizace Michal Skočovský.

30.12.2017

Best Of 2017 od prvního ledna v kině Hvězda

Kino Hvězda Uherské Hradiště nabízí od začátku ledna přehlídku filmů "Best Of 2017". Jedná se adepty na Zlaté Glóby a Oscary.

30.12.2017

Jitka Hlaváčová: Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

FOTOGALERIE / To je heslo, kterým divadelníci uherskohradišťské scény zvou k předplatnému na příští rok. Deník se rozhodl stejnou otázku položit hercům. Dnes na ni odpovídá Jitka Hlaváčová.

30.12.2017

Silvestr ve Hvězdě: zimní kino, koncert filharmoniků i Špindl

Tradiční sváteční program si pro rodiny s dětmi i dospělé připravili v kině Hvězda v Uherském Hradišti. V poslední den v roce do kina i do Smetanových sadů zavítá Silvestrovské zimní kino a Malovásek pro všechny.

AKTUALIZOVÁNO
29.12.2017

Hradišťan Jiřího Pavlici koncertoval na Velehradě s Žerotínem

FOTOGALERIE / Po roce opět přišel krásný čas Vánoc a s ním ve velehradské bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Svatoštěpánský koncert, který nabídl šesti stovkám návštěvníků úžasný zážitek.

29.12.2017

Reprezentační ples Uherského Hradiště letos okoření ABBA revival a Eremy

V pořadí již sedmadvacátý ročník oblíbeného reprezentačního plesu města Uherské Hradiště zavítá do tradičních prostor velkého sálu Klubu kultury v sobotu 20. ledna.  

28.12.2017

Předsilvestrovská beseda ve Slovácké búdě u cimbálu s CM Ohnica

Již 28. Setkání folkloristů se 29. prosince od 19. 30 hodin uskuteční v hradišťské Slovácké búdě ve Smetanových sadech.

28.12.2017

V Dolním Němčí žehnal vínu zaplněný sál. Podívejte se

„Vítej mezi nás, svatý Jene náš, zastav kroky své, a vyslechni nás. Žehnej nám, a naše víno, plody naší práce, požehnej,“ zněly unisono hlasy mužského pěveckého sboru Dolněmčané, které tak doprovázely žehnání mladého vína v Kulturním domě v Dolním Němčí.

27.12.2017

V biocentru Živá voda na Modré vylosuje ceny potápěč

Předsilvestrovská oslava mezi rybami se uskuteční v pátek 29. prosince mezi desátou až šestnáctou hodinou v biocentru Živá voda na Modré.

27.12.2017

Silvestr ve Slováckém divadle s komedií Bez roucha

FOTOGALERIE / Konec roku 2017 bude ve Slováckém divadle veselý a na své si přijdou všichni, kdo mají rádi komedie. 

25.12.2017

Hradišťský klub Mír zažil metalové Vánoce s Bílou vránou

FOTOGALERIE / Nastrojili doma vánoční stromek a odběhli si dopřát notnou dávku řízné metalové muziky. Takový osud nejspíš sdílela většina z téměř tří stovek fanoušků, kteří v sobotu 23. prosince zavítali do klubu Mír v Uherském Hradišti.

25.12.2017

Putování za hvězdou bylo kouzelným završením adventu

FOTOGALERIE / Čas adventu je v městyse pod Buchlovem každoročně naplněn řadou překrásných akcí a setkání. 

24.12.2017

Na Štěpána uvaří na Buchlově čaj z Lípy neviny

Na již tradiční akci mohou vyrazit všichni milovníci historie a především hradu Buchlov na druhý svátek vánoční. I letos se tam koná akce nazvaná Na Štěpána na Buchlově otevřená brána.

23.12.2017

Šťastné a veselé, přeje Slovácké divadlo

Už v neděli se pod mnoha vánočními stomečky objeví originální dárky v podobě vstupenek do Slováckého divadla. Letos je svým blízkým nadělí tisíce lidí.

23.12.2017

David Vaculík: Většina divadel nám závidí atmosféru

VIDEO / ROZHOVOR / Jestli někdo patří k nepřehlédnutelným tvářím Slováckého divadla, pak je to herec David Vaculík. 

23.12.2017

Štěpánské koledování na Rochusu

FOTOGALERIE / Už pošesté se letos na druhý svátek vánoční uskuteční Štěpánské koledování ve stodole na Rochusu nad Uherským Hradištěm.

22.12.2017

Tomáš Šulaj: Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

FOTOGALERIE / To je heslo, kterým divadelníci uherskohradišťské scény zvou k předplatnému na příští rok. Deník se rozhodl stejnou otázku položit hercům. Dnes na ni odpovídá Tomáš Šulaj.

20.12.2017

Slováčtí herci si na Vánoce dělají radost dětmi

To už není jen řada známých tváří, které si diváci zvykli vídat na jevišti. Je to už i početná „dětská rodina“, o kterou se soubor uherskohradišťských divadelníků v posledních letech rozrostl.

19.12.2017

Anička z Kopanic představila vánoční zvyky z Březové

FOTOGALERIE / Staré vánoční zvyky z Březové představili zaplněnému sloupovému sálu Muzea Jana A. Komenského v Uherském Brodě tamní folkloristé. 

19.12.2017

Death metalový Hypnos na Míru představí svou Bílou vránu

Zatímco do většiny domácností na Slovácku o nadcházejícím víkendu vkročí Ježíšek, uherskohradišťský klub Mír bude patřit zcela jinému stvoření. Tamější podium totiž opanuje Bílá vrána.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT