VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 10:22

Pivní slavnosti v Bílovicích nabídly osmnáct speciálů

Kutná Hora, Rohozec, Nymburk, Jarošov a další. Všechna tato místa rozesetá po České republice měla v sobotu 21. července jednoho společného jmenovatele, jímž byly pivní slavnosti v Bílovicích.

21.7.2018

Slovácké muzeum připravuje speciální prohlídky

Speciální prohlídky bez objednání nově připravuje Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. Zbrusu nový program s názvem Výlety za tradicí má muzeum nyní v nabídce pro běžné návštěvníky, ale také rodiny nebo děti, které tráví prázdninové dny u prarodičů.

20.7.2018

Dvaadvacet dobrovolníků bude kosit louky v Bílých Karpatech

Kosit bělokarpatské louky přijedou letos dobrovolníci do okolí Žítkové. Náctiletí ve věku 15 - 20 let z České republiky i zahraničí přijedou na Slovácko už podruhé. Pohybovat se budou od 22. do 29. července v přírodní rezervaci Hutě.

18.7.2018

Trio ZZ Song mělo premiéru v hradišťském Kafe Uprostřed

Pátek třináctého. Pro někoho znamení nešťastného dne, pro nové uherskohradišťské hudební seskupení s názvem ZZ Song právě naopak.

18.7.2018

Kopaničárské slavnosti mění vročení

Nejzajímavější informaci letošního 58. ročníku tradičních Kopaničárských slavností oznámil v rámci slavnostního zahájení jejich hlavní organizátor - starosta Starého Hrozenkova Milan Vaculík: v roce 2019 se bude konat nikoli 59., ale 63. ročník slavností.

18.7.2018

Folklor na obrazech Lenky Jurečkové v Cafe Clubu Uherský Brod

V příjemném prostředí Cafe Clubu byla 9. července zahájena výstava obrazů bzenecké malířky Lenky Jurečkové - je to již její třetí výstava v tomto městě za uplynulých třináct let.

12.7.2018

Vizovice praskají ve švech. Masters of Rock odstartovala kapela Diolegacy

Černá téměř všude, kam se podíváš. Městem už zdálky otřásá tvrdá metalová a rocková hudba. Pětitisícové Vizovice jsou už bezmála od středy městem více než pětinásobně větším, ve čtvrtek tam totiž začal jeden z největších hudebních festivalů v zemi – Masters of Rock.

11.7.2018

Magický svět Vlastimila Mahdala v Galerii s andělem

Série obrazů Vlastimila Mahdala z Uherkého Brodu zdobí od úterý 10. července v Uherském Hradišti prostory Interier Group v Otakarově ulici, nyní již pod názvem Galerie s andělem.

10.7.2018

Chrástkovy fotografické Fragmenty poputují do galerie Slováckého Muzea

Po úspěšné výstavě uměleckých fotografií Františka Chrástka v uherskobrodské Q Galerii se jeho sbírka přesouvá do Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

10.7.2018

Zpěváčkem roku se na Horňácku stala malá Straňanka

Hlasy talentovaných dětí od těch nejmenších až do deseti let rozezněly kulturní dům ve Velké nad Veličkou. V neděli 17. června se na tamním pódiu uskutečnila přehlídka nejlepších regionálních zpěváčků.

5.7.2018

Bibli přepisovalo na Velehradě 342 dospělých a výtvarně doplnilo 76 dětí

V průběhu čtrnácti hodin dvou Dnů lidí dobré vůle na Velehradě se ručního přepisování Bible se takzvaný Velehradský rukopis rozrostl o další řádky i obrázky dětí.  

2.7.2018

Na Bzenecké pouti vystoupí excelentní hudební tělesa

Na unikátní spojení dvou excelentních hudebních těles se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 11. srpna zavítají do zámeckém parku ve Bzenci na tradiční Bzeneckou pouť. 

29.6.2018

Dny lidí dobré vůle na Velehradě: celonárodní pouť i pěvecké hvězdy

Již podevatenácté ožije poutní Velehrad 4. a 5. července oslavami státního svátku u příležitosti Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Návštěvníci se mohou těšit na středeční koncert, kde vystoupí například Hana Zagorová, Hradišťan či Vašo Patejdl, na ruční přepisování bible, ale i na středeční celonárodní pouť na nádvoří velehradské baziliky či na sérii doprovodných akcí.

29.6.2018

Vítej Jane, tak přejmenovali expozici obrazů Jana Pospíšila v Cafe Portal

Výstava s názvem Obrazy, dlouholetého ředitele Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti Jana Pospíšila, je od vernisáže 21. června přístupná veřejnosti v hradišťském Cafe Portal na Mariánském náměstí. Až do 28. září tam lze zhlédnout vystavené formáty autorovy tvorby z období let 2000 - 2014.

27.6.2018

Antonín Panenka: Mistrovství světa ve fotbale budu sledovat i na Velehradě

Ani 19. ročník Dnů lidí dobré vůle v poutním Velehradě nebude ošizen o již tradiční soutěž ve fotbalových dovednostech, která je určena malým fotbalistům. Finálové klání soutěže, kterou pořádá křesťanská sportovní organizace Orel, se uskuteční na velehradském hřišti 4. července.

25.6.2018

Cimbálová hudba a víno, to jsou Letní housle v parku

Letní večery při cimbálové muzice a dobrém víně, na to se mohou těšit ti, kteří navštíví akci Letní housle v parku.

24.6.2018

Holešovská regata přilákala 17 000 lidí

Osmý ročník oblíbeného rodinného festivalu je už za námi. I přes chladnější počasí do holešovské zámecké zahrady o víkendu dorazilo 17 000 lidí, aby si vychutnali kvalitní muziku i bohatý doprovodný program. Celý festival zahájila skupina Perutě. Největším pátečním lákadlem však byla nová sestava skupiny Chinaski. A nezklamala, zahrála většinu oblíbených písní a publikum nadšeně zpívalo s nimi.

22.6.2018

První den letošní Holešovské regaty završil koncert Chinaski

Večerní koncert kapely Chinaski v nové sestavě po nedávných personálních změnách byl největším lákadlem pátečního programu Holešovské regaty.

21.6.2018

VIDEO: Sombrera, pestré hábity i maďarské čerešně

Mexičané se svými sombrery, ruský kozáček, ale i čínské lidové písně. To byly důvody pro stovky návštěvníků, proč se přijít podívat na vystoupení v Uherském Brodě.

19.6.2018

Brodské Kino Máj promítne jedničkářům tři filmy zadarmo

Pro všechny žáky a studenty s výborným prospěchem si Kino Máj v Uherském Brodě připravilo promítání filmů zdarma. Po předložení vysvědčení se samými jedničkami si „šťastlivci“ mohou vybrat hned ze tří snímků, které se tam promítají v pátek 29. června.

19.6.2018

Školáci mohou jít zadarmo do kina i do muzea, za korunu do „Delfína“

Na řadu překvapení o posledním červnovém pátku se mohou těšit školáci v Uherském Hradišti a v Uherském Brodě. Pro ty nejpilnější, kteří v ten den předloží vysvědčení se samými jedničkami, si například brodské Kino Máj přichystalo promítání tří filmů zdarma.

AKTUALIZOVÁNO
19.6.2018

Dcera malíře Ašota Arakeljana bude mladší stárkou v Horním Němčí

Již poosmé uspořádají v Horním Němčí hody s právem. Ty se budou konat o posledním červnovém víkendu na Petra a Pavla, jimž je tamní kostel zasvěcen.

18.6.2018

Kunovské léto 2018: bezmála 900 účinkujících sledovalo na 7000 diváků

Kunovské léto, které jednou ročně rozezpívá a roztančí region zakončilo v neděli 17. června po pěti dnech svůj jubilejní 25. ročník. Za dobu své existence se na tento dětský folklórní festival vydalo takřka 17000 účinkujících z mnoha koutů světa a více než 100 000 návštěvníků. Co se týče počtu návštěvníků, byl letošní ročník rekordní.

17.6.2018

Dětské folklorní soubory roztančily Lázeňské náměstí v Luhačovicích

Ačkoliv město Kunovice spolu s občanským sdružením Kunovjan nesou už čtvrt století domovské právo významného mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto, jeho ochutnávku si mohli v sobotu dopoledne užívat rekreanti a lázeňští hosté na Lázeňském náměstí v Luhačovicích.

AKTUALIZOVÁNO
17.6.2018

Mladí verbíři cifrovali na hradišťském náměstí

Více než 30 mladých verbířů se v sobotu přes poledne utkalo na národní přehlídce mladých interpretů verbuňku v rámci mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto.

16.6.2018

Lúčnica přilákala na Kunovské léto stovky návštěvníků

S programem, který uctil jejich někdejšího vedoucího a choreografa Štefana Nosáľa, přijel folklorní soubor Lúčnica z Bratislavy na Kunovic.

15.6.2018

Slovácké divadlo uvádí v premiéře Rodinu Tótů

Poslední předprázdninovou premiérou ve Slováckém divadle bude už tuto sobotu 16. června sarkastická tragikomedie maďarského dramatika a autora slavné Kočičí hry Istvána Örkénye Rodina Tótů v režii Igora Stránského.

13.6.2018

Herec Zdeněk Trčálek: Pro diváka by to měla být prča

ROZHOVOR / Když jsem vyrazila minulý týden na zkoušku Rodiny Tótů a na lavičce před divadlem se potkala se Zdeňkem Trčálkem, jeho zděšený výraz napověděl vše – na otázky, které jsem mu poslala, zapomněl. Nicméně jako profesionál rychle usedl k počítači, a to i přesto, že byl zrovna v plném zápřahu zkoušení a večer jej ještě čekalo představení. 

9.6.2018

Národní hymna je pro mne největším adrenalinem, tvrdí Kristýna Salčáková

Hosty talk show Davida Vackeho na dvorku uherskohradišťského Kafe uprostřed, byli ve čtvrtek 7. června navečer házenkářská reprezentantka Kristýna Salčáková se svým tatínkem, novinářem a hercem Vladimírem.

9.6.2018

Pražský výběr v Buchlovicích posílili DJ Roxtar, Vojtěch Szabó i Hanka Kosnovská

VIDEO, FOTOGALERIE / Historicky potřetí zavítalo v pátek 8. června do zámeckého amfiteátru v Buchlovicích legendární seskupení Pražský výběr. Někdejší protagonisté rockové nové vlny v Československu, přichystali pro davy diváků hned několik překvapení.

8.6.2018

Kam o víkendu? Tady máte tipy Slováckého deníku

Letní festival vína v Hradišti: 140 vinných vzorků i speciality šéfkuchaře. Nechejte se zlákat hradišťskými chodníčky. Pohádkový park vtáhne děti do kouzelného světa. Bojkovice budou žít Světlovským bálem.   

8.6.2018

Biomatka aneb běž do řiti s kus-kusem

Nové divadelní představení z vlastního pera nazkoušeli bánovští ochotníci z Divadelního spolku „Pod lampú“.

7.6.2018

Kunovičtí sportovci uspořádají 1. ročník Gulášfestu

TJ Sokol Kunovice uspořádá v sobotu v areálu Jízdy králů I. ročník mezinárodního festivalu amatérských družstev ve vaření kotlíkového guláše s názvem Gulášfest Kunovice 2018. Akce se může zúčastnit maximálně 10 soutěžních družstev.

7.6.2018

Den obce v Dolním Němčí: pečení chleba postaru či akční zásahy hasičů

Po deseti letech pořádá obec druhý ročník dne, kterým oslaví několik výročí spolků. Hlavní program akce se uskuteční v sobotu 9. června. Podle starosty obce Františka Hajdůcha budou pro návštěvníky největším lákadlem hasiči, kteří oslaví 110. výročí od svého založení.

6.6.2018

Na zahradní slavnosti si lidé vyzkouší život nevidomých

Zahradní slavnost poslepu připravilo na neděli Centrum Veronica v Hostětíně. Na návštěvníky čeká prohlídka zahrady poslepu, jazzový koncert nevidomých hudebníků pod vedením Honzy Jareše, kavárna potmě, ale i lektorované prohlídky přírodní zahrady, zahradní poradenství a řada dalších aktivit.

6.6.2018

Lhotský Kameňáček slavil 30. narozeniny. Gratulovalo mu sedm souborů

Dětský národopisný soubor Kameňáček z Ostrožské Lhoty slavil 30. narozeniny. První vystoupení souboru se datuje do listopadu 1988. Děti vystoupily na Cecilském bále ve lhotské sportovní hale.

6.6.2018

Legendární Pražský výběr zahraje v pátek v Buchlovicích

Na jubilejním 20. ročníku festivalu Buchlovské hudební léto v buchlovickém zámeckém amfiteátru zahraje v pátek 8. června legendární Pražský výběr. Na Buchlovském hudebním létě se tito rockoví nestoři představí už potřetí.

6.6.2018

Víkend otevřených zahrad na Velehradě a v Buchlovicích

Procházky půvabnými klášterními barokními zahradami na Velehradě nabídne v sobotu a v neděli celorepubliková osvětová akce Víkend otevřených zahrad.

4.6.2018

Na Rochusu se bude víno poznávat poslepu

Možnost navštívit Rochus v netradiční čas budou mít zájemci v sobotu, a to mezi 18. a 23. hodinou. V Uherském Hradišti tak skončí festival Muzejních nocí.

4.6.2018

Imaginární krajiny si návštěvníci prohlédnou v muzeu v Bystřici

Pásmo výstav svých obrazů po Slovácku zahájí v neděli 17. června od 16 hodin malíř Vlastimil Mahdal v muzeu v Bystřici pod Lopeníkem.

3.6.2018

Vinné sklepy v Kudlovicích otevřeli potřinácté

Do podvědomí ctitelů vína se před třinácti lety dostala Hubáčkova ulice v Kudlovicích. Majitelé tamních vinných sklepů v ní každým rokem na začátku června pořádají akci s názvem Kudlovický vinný žleb aneb Otvírání sklepů.

2.6.2018

Tomáš Klus zaplnil zámecký amfiteátr

Stovky lidí se v pátek večer vlnily a zpívaly v zámeckém amfiteátru v Buchlovicích. Do přírodního areálu je přilákal koncert Tomáše Klusa. Ten více jak dvě hodiny v kuse bavil publikum, zpíval a filozofoval.

1.6.2018

Ve skanzenu Modrá bylo podepsáno memorandum o spolupráci

Významný dokument, Memorandum o vzájemné spolupráci, podepsali v úterý večer v knížecím paláci Archeoskanzenu Modrá, generální ředitel Moravského zemského muzea (MZM) Jiří Mitáček a starosta obce Modrá Miroslav Kovářík.  

1.6.2018

Dny slovanské kultury zahájila vernisáž kostelů východní Evropy

Monumentální kamenné stavby, odkrývání krás Makedonie či Černé Hory a hned naproti představení nejslavnějších klášterů Srbska. Vernisáží desítek obrazů letos začal festival Dny slovanské kultury ve staroměstském Památníků Velké Moravy.

30.5.2018

Tomáš Klus rozezpívá zámecký amfiteátr

Muzikant, který si umí sám napsat chytlavou melodii, poutavý text a výslednou píseň dokáže také osobitě interpretovat. To je písničkář Tomáš Klus, který v pátek 1. června přijede do Buchlovic i s Jeho cílovou skupinou.

29.5.2018

Z Moravy na Metalfest v Plzni

Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.

28.5.2018

Pokřtí knihu, v níž ožijí zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka

Ředitel Knihovny B. B. Buchlovana Radovan Jančář, šéf Slováckého muzea Ivo Frolec i archeolog Luděk Galuška, to je trojice kmotrů knihy Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského s názvem Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka, kteří ji uvedou do světa čtenářů.

28.5.2018

Česko-slovenský koncert v bazilice patřil dvěma významným výročím

V bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje se v nedělním podvečeru uskutečnil pod taktovkou Františka Macka slavnostní Česko-Slovenský koncert. Hudební vystoupení bylo věnováno 100. výročí vzniku Československa, ale také 10. výročí prohlášení centra poutního Velehradu, a to baziliky a přilehlých budov s areálem, za národní kulturní památku.

27.5.2018

Na kvetoucí zámecké louce budou znít Písně kosecké

Víc než dvěma stovkám sekáčů, sekáček, zpěváků, zpěvaček, muzikantů a muzikantek z Moravy a Slovenska bude stát za to, aby si o poslední květnové neděli výjimečně přivstali a zamířili do zámecké zahrady v Buchlovicích na XXIII. ročník Písní koseckých, které jsou jakýmsi Svátkem ranního rozbřesku.

27.5.2018

Předávání vlády ve Vlčnově přihlížela téměř padesátka bývalých králů

Když se naposledy do Vlčnova sjeli panovníci minulých ročníků jízdy králů, čeští hokejisté dovezli zlaté medaile z Petrohradu, vznikl nový mobilní operátor Oskar, byla založena Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a vůbec poprvé mohli lidé nakupovat v řetězci Albert.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT