VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 09:10

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění

Podle čeho je poskládaná originální kolekce významných českých malířů? Jaký mají Češi vůbec vztah k umění? Jakou vůbec mají obrazy cenu? Nejen na to se můžete psát autorů výstavy Velikáni českého umění Michaely Orbesové a Pavla Chmelíka. Odpovídat vám budou ve středu 2. května od 13 do 14 hodin. Dotazy můžete pokládat již nyní.  

včera 13:49

Ochotníky z Tupes, Zlechova a Břestku políbila v neděli múza

Premiérou divadelní komedie s názvem Když Líba umřela aneb Amazonky ze Slovácka se v neděli odpoledne začala po pětapadesáti letech psát nová éra ochotnického divadla v Tupesích. V režii zástupkyně ředitele tamní základní školy Karly Milošové ji odstartoval sedmnáctičlenný Prozatímní ochotnický spolek Tupesy – Zlechov – Břestek.

včera 12:29

Dětský folklórní soubor Dolinečka vystoupí ve Starém Městě

Premiérový pořad s názvem Sviť nám slunce, sluníčko, představí v pátek 4. května členové staroměstského dětského folklorního souboru Dolinečka. Program v tamějším Společensko-kulturním centru zopakují děti dvakrát, nejprve ve čtyři hodiny odpoledne a poté v 19 hodin.

20.4.2018

Hudebník Luboš Pospíšil vystoupí sólově v hradišťské Redutě

Zpěvák populární hudby, kytarista a skladatel Luboš Pospíšil, pocházející z Jeseníku, zavítá v pátek 27. dubna do uherskohradišťské Reduty. Sólový koncert, na kterém se umělec představí, začíná v 19 hodin.

18.4.2018

Klub sportu a kultury ve Vlčnově nově povede Petra Kučerová Brandýsová

Petra Kučerová Brandysová převzala žezlo vedoucí Klubu sportu a kultury ve Vlčnově (KSK) po Olze Floriánové. Z osmi kandidátů ucházejících se o post ředitelky KSK vybrala komise obce právě ji.

17.4.2018

Film Metanol: jeden panák – oslepnete, dva – zemřete

Kauza metanol, která v roce 2012 otřásla Českem a která stála život 50 lidí, se dočkala filmového zpracování. To se v pondělí dočkalo slavnostní premiéry ve Zlíně.

17.4.2018

Tomáš Halík bude diskutovat se studenty v kině Hvězda

O současném společenském klimatu, o politické kultuře, o vlivu extremismu, masáži reklamou a komerčními médii i o nutnosti posunout se od kvantity ke kvalitě bude v kině Hvězda v Uherském Hradišti diskutovat profesor Tomáš Halík a Studenti pro Hradiště.

15.4.2018

Košt slivovice v Nivnici: šampionem se stal vzorek trnek s duranciemi

Již poosmé v řadě si v sále nivnického kulturního domu Beseda dali dostaveníčko místní příznivci pálenkových ochutnávek i ti z okolních vesnic. Nabízelo se jim 138 vzorků z modrého ovoce a 38 z hrušek, jablek a ostatních peckovic.

12.4.2018

Herečka Ida Rapaičová zavítá do Uherského Brodu

Legenda československého divadla a filmu Ida Rapaičová, pocházející z Bratislavy, zavítá v neděli 29. dubna do města Komenského. Od 17 hodin vystoupí v tamějším koncertním sále uherskobrodské Základní umělecké školy.

10.4.2018

Brodská Charita uspořádala benefiční degustaci a převzala dva nové vozy

Pracovníci uherskobrodské Charity uspořádali minulý pátek ve Strání již popáté benefiční degustaci přívlastkových vín. Zároveň převzali dvě nová vozidla, která budou sloužit Pečovatelské službě Strání a Domácí hospicové péči Uherský Brod.

9.4.2018

V Hradišti odhalili výstavu komunisty umučeného faráře

Píše se 28. leden roku 1950. Komunisté pomalu začínají s represemi v nedávno osvobozeném Československu. Jejich pozornost, především pozornost STB, se v ten den obrací k Josefu Toufarovi.

AKTUALIZOVÁNO
8.4.2018

Tichá vína v hradišťské Redutě koštovaly davy lidí

Viditelně větší zájem než v uplynulých třech letech byl o akci Tichá vína Reduta v Uherském Hradišti. Ještě půl hodiny po jejím zahájení o sobotním podvečeru 7. dubna musel dav zájemců trpělivě čekat až na každého přijde řada a dostane se dovnitř.

7.4.2018

Čarodějnice v kuchyni končí

ROZHOVOR / Komedie Čarodějnice v kuchyni přivádí na jeviště, respektive do televizního studia, dvě dámy v nejlepším věku, dvě skvělé kuchařky, sokyně v lásce a také slavné moderátorky oblíbených televizních kuchařských show, Isabelu Lomaxovou a Dolly Biddleovou.

6.4.2018

Výstava na ZŠ UNESCO připomene události Číhošťského zázraku

Výstavu připomínající osobu římskokatolického faráře Josefa Toufara či okolnosti Číhošťského zázraku mohou od pondělí devátého dubna navštívit zájemci v prostorách uherskohradišťské Základní školy UNESCO.

4.4.2018

Další silná inscenace - do divadla se vrací Zoja Mikotová

První světová válka skončila právě před sto lety, v roce 1918, kdy také vznikl samostatný československý stát. Česká republika si letos připomíná více takzvaných „osmičkových“ událostí a k tématu první světové války se na konci dubna vyjádří a připojí i Slovácké divadlo v původní autorské koláži nazvané Kdy bude po válce.

3.4.2018

Petr Gablas: Naši fanoušci se mohou těšit na nově otextované převzaté písničky

ROZHOVOR/ - Osmnáct let se potkávají na jednom jevišti. Před dvěma lety se rozhodli přivézt lidovou muziku do největších měst v republice a letos bude repete. Cimbálová muzika Harafica hned po velikonocích vyjede na tour, v rámci nějž navštíví Brno, Prahu a šňůru ukončí na Slovácku – v klubu Mír.

2.4.2018

Příběhy šesti hrdinů rozkrývá kniha Zapomenutí synové našich krajů

Zcela zaplněná čítárna Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti byla ve středu 28. března navečer dokladem zájmu o slavnostní křest knihy svého ředitele Radovana Jančáře s názvem Zapomenutí synové našich krajů.

2.4.2018

Mrskačce ve Vlčnově vládla královská družina

Patnáct členů družiny ročníku 2000, za zády na jejich ramenou čtyřmetrová pomlázka, které ve Vlčnově nikdo neřekne jinak než kančúch a v jejich středu čerstvě desetiletý letošní vládce jízdy králů Martin Darek Franta.

1.4.2018

Křtu knih o Chřibech se osobně účastnil i majitel Buchlova Leopold Berchtold

/VIDEO/ Více než stovka chřibomilů zaplnila v sobotu 31. března taneční sál hradu Buchlova. Křtily se tam totiž dvě knihy s Chřiby přímo související, Buchlov – historie a příběhy hradu, spolu se sborníkem Krajem Veligradu.

29.3.2018

Velehradský velikonoční jarmark řemesel a dovedností

Opravdu bohatý program, pestrou nabídku zboží a plno zážitků nabídl ve středu velikonoční jarmark v Turistickém centru Velehrad. V deset hodin je odstartovaly kulturními pásmy děti z velehradské mateřinky a základní školy.

29.3.2018

Vítězní stárci ze Zlechova si odvezli domů 77 litrů vína

Mladší stárce loňských zlechovských hodů Denise Hradilové je 19 let a Lukáši Tesařovi o rok víc. Oba se stali vítězi soutěže Slováckého deníku O nejpohlednější stárkovský pár roku 2017. 

28.3.2018

Kříž u potoka si odbyl svoji úspěšnou premiéru

VIDEO / FOTOGALERIE / Slovácké divadlo uvedlo v sobotu poprvé novinku Kříž u potoka. Vesnické drama Karoliny Světlé z roku 1868 nastudoval režisér Martin Františák.

AKTUALIZOVÁNO
27.3.2018

VIDEO: Na velikonočním jarmarku v Nezdenicích bylo v neděli rušno

Během uplynulého víkendu se na Slovácku konalo mnoho akcí s Velikonoční tématikou. Přípravu na blížící se svátky nepodcenili ani v Nezdenicích.

27.3.2018

Tři velikonoční výstavy vín na Slovácku s desetiletými tradicemi

Jedno pořekadlo, dávající do souvislosti meteorologické jevy a roční dobu praví, březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem. Vyznavači vína a jeho koštování na nějaké rčení většinou nedají a místo sezení u teplých kamen vyrazí o letošních Velikonocích ochutnávat vinné moky

26.3.2018

Hradišťská věznice se otevře veřejnosti

Brány uherskohradišťské věznice se otevřou veřejnosti. Stane se tak 12. – 15. dubna letošního roku v rámci akce Brány památek dokořán u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel.

26.3.2018

Na tělo Jindřicha Štreita

Příznivci fotografa Jindřicha Štreita, jenž bývá v Uherském Hradišti častým hostem Letní filmové školy, mohou navštívit projekci nového dokumentu Libuše Rudínské Na tělo, který je věnován právě jeho osobnosti.

25.3.2018

Na Robfestu už po osmé připíjeli zesnulému Robertu Tinkovi

FOTOGALERIE / „Je mně po něm fakt smutno. Vy, kteří jste ho znali, zavzpomínejte tím, co máte právě v ruce. Na Robina,“ připíjel už na osmém ročníku minifestivalu ROBfest v sobotu 24. března v Dolním Němčí jeho pořadatel Svaťa Tinka.

24.3.2018

Uherské Hradiště: Drahomíra Hofmanová v talk show Davida Vackeho

Premiérovým hostem zbrusu nové talk show herce Davida Vackeho s názvem Uprostřed s… v Kafe Uprostřed v Uherském Hradišti, se ve čtvrtek 22. srpna stala filmová a divadelní herečka Drahomíra Hofmanová.

23.3.2018

Klára Vojtková: Moje hrdinka je dost silná na to, aby jí bylo naloženo

ROZHOVOR / V sobotu uvede Slovácké divadlo premiéru očekávané novinky - Kříže u potoka Karolíny Světlé v režii Martina Františáka. Hlavní roli vytvoří Klára Vojtková.

22.3.2018

Letní filmová škola si připomene i 100 let od vzniku republiky

Stoleté výročí narození Ingmara Bergmana, ale také vzniku Československé republiky či česká a československá kinematografie budou letos jedním z hlavních pilířů programu 44. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT