VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 16:34

Dvaadvacet párů zahájilo ples polonézou

Tradiční polonézou začal ples Základní školy UNESCO v Uherském Hradišti. Dvaadvacet párů deváťáků cvičilo už od září jak polonézu, tak společenské tance a chování.

16.3.2018

Velikonoční výstava květin s lidovými zvyky a obyčeji spojená

Krásné vazby z umělých i živých květin, jejich prodej, ručně zhotovené a do krojů přioděné figuríny, které přibližují lidové zvyky a obyčeje, pocházející z předkřesťanské doby, a to od vynášení Morany přes hrkání řehtačkami a trakaři, pletení pomlázek z vrbových proutků až po pečení cukroví.

16.3.2018

V muzeu se připravují na Dny Komenského, podílejí se také na výstavě v Naardenu

Již posedmé vypuknou ve středu 21. března v Uherském Brodě Dny Komenského. Pracovníci muzea lákají na osvědčený program i řadu novinek.

14.3.2018

Dramaturgyně Markéta Špetíková: Myslím, že vesnický román je stále živý

ROZHOVOR / Už příští sobotu 24. března ožije na jevišti Slováckého divadla vesnický román Karolíny Světlé z roku 1868 Kříž u potoka. “Neštěstí se v Kříži u potoka vždy dějí tak, že je můžeme spoluprožívat, což je velmi očistné,” říká dramaturgyně Markéta Špetíková.

13.3.2018

Akademie hradišťského Gymnázia bodovala houslistou i svými sbory

Sólový zpěv, ukázka z jihokorejské hudební scény, tanec na tyči, moderní balet, hra na housle či klavír a evergreen v podobě školního Národopisného souboru GUH, sboru Viva la musica, či rockové skupiny 4 z tanku a Psík.

10.3.2018

Martin Františák: Kříž u potoka má v sobě smíření

ROZHOVOR / „Kříž u potoka podle mě vypovídá o schopnosti se obětovat, o smíření, o těžkostech, které přináší manželství, ale samozřejmě i o velké lásce,“ říká dramaturgyně Slováckého divadla Markéta Špetíková.

9.3.2018

Vítězové soutěže O nejpohlednější stárkovský pár roku 2017 jsou ze Zlechova

Čtenáři Slováckého deníku si zvolili vítěze finále soutěže O nejpohlednější stárkovský pár roku 2017.

7.3.2018

Historie knihvazačství je k vidění ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti

Jiří Jilík, Petra Jilíková i Radka Bezdíčková, tedy syn a vnučka knihvazačského mistra Fanka Jilíka z Kunovic, včetně vnučky jeho kolegy, Kunovjana Františka Píšťka.

7.3.2018

ANKETA: Vyberte nejhezčí ples na Slovácku

Plesová sezona je v plném proudu. Podívejte se na fotografie z plesů, bálů a karnevalů na Slovácku a hlasujte! Hlasovat můžete až do 25. března.

7.3.2018

Pohádkové bytosti ovládly dětský karneval v Kudlovicích

Už několik let pořádají v únoru nebo březnu kudlovičtí nadšenci spolu s obcí dětský karneval. Vždy pro něj zvolí nějaké téma, ať už pohádkové či nepohádkové, v jehož duchu se karnevalové radovánky chlapců a děvčat s herci divadelního souboru Zdeňka Štěpánka z Napajedel odehrávají.

7.3.2018

Román života pokřtily v Hradišti pravnučky Bati

Čtyřčlenná delegace tlumočníka, Mariany Bata Breech, jejího manžela Dustina a Roberty, pravnučky Jana Antonína Bati dorazila v pondělí v šest hodin odpoledne do prostor uherskohradišťské Knihovny Bedřicha Buchlovana.

4.3.2018

Vinařský ples v Hluku bavil Zdeněk Izer

OBSÁHLÁ FOTOGALERIE / VIDEA / Více než tisícovka nadšených milovníků vína, tance a dobré zábavy zcela zaplnila sportovní halu v Hluku. Už podesáté se tam totiž konal Vinařský ples, kteří je jednoznačně největším v regionu. Vždyť jeden šťastlivec mohl domů odjet novým vozem Opel Corsa.

3.3.2018

Vrcholem plesu brodských gymnazistů bylo šerpování

Spousta krásných mladých dívek i dam ve slavnostních róbách, vedle nic elegantní mladíci či muži v oblecích. Tradiční ples pedagogů a studentů gymnázia J. A. Komenského v pátek 2. března zcela zaplnil uherskobrodský Dům kultury.

3.3.2018

Kamila Mitáčková: Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

FOTOGALERIE / To je heslo, kterým divadelníci uherskohradišťské scény zvou k předplatnému na příští rok. Deník se rozhodl stejnou otázku položit hercům. Dnes na ni odpovídá Kamila Mitáčková

2.3.2018

Králova řeč triumfuje

ROZHOVOR / Hlavní roli koktavého krále Bertieho ztvárnil v Králově řeči ve Slováckém divadle Pavel Hromádka. Minulý víkend jeho výkon ocenili diváci v anketě Slovácký Oskar jako nejlepší v uplynulé sezóně a nedávno byl herec nominován na prestižní Cenu Thálie.

28.2.2018

Herec Tomáš Šulaj: Mám rád, když dostanu do těla

ROZHOVOR / Tomáš Šulaj získal předminulý víkend cenu odborné poroty Největší z pierotů za svůj výkon v roli vesnického učitele Platonova ve stejnojmenné inscenaci režiséra Břetislava Rychlíka.

26.2.2018

Ticho v hradišťském Míru rozřízl divoký Debustrol

Takřka přesně po roce se „pachatel s motorovou pilou“ vrátil na místo činu. To naštěstí nebylo po uplynulém víkendu nepříjemné konstatování policejní mluvčí, nýbrž takto mohli jásat organizátoři i fanoušci divokých vystoupení kapely Debustrol.

25.2.2018

One women show Evy Holubové tleskal zaplněný Dům kultury

„A dáme si víno, a francouzský, chateau Bzenec,“ zapíjela Eva Holubová alias Vendulka Vaníčková další náročný den. Pravidelné salvy smíchu vyvolávala v zaplněném uherskobrodském Domu kultury známá herečka svým One women show v divadelní hře Hvězda, která divákům představila jeden týden fiktivní seriálové hvězdy.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2018

Netradiční ples vysokoškoláků zpestřilo taneční vystoupení Local Girl Gangu

Namísto dechovky a cimbálu populární hudba, namísto tanečního klubu Rokaso dívčí skupina Local Girl Gang. V méně tradičním duchu, než tomu u plesů bývá obvyklé, se nesl už devátý Reprezentační ples Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati.

24.2.2018

Andrea Hoffmannová: Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

FOTOGALERIE / To je heslo, kterým divadelníci uherskohradišťské scény zvou k předplatnému na příští rok. Deník se rozhodl stejnou otázku položit hercům. Dnes na ni odpovídá Andrea Hoffmannová.

23.2.2018

Největší z pierotů: Odbornou porotu zaujali Šulaj a Novotná v Platonovovi

ROZHOVOR / Ceny Největší z pierotů, které byly předány v sobotu 17. února na Plese Slováckého divadla a Ray Service, znají své vítěze.

23.2.2018

Britští Napalm Death způsobili zemětřesení v klubu Mír

Nestává se příliš často, aby do Uherského Hradiště zavítali samotní zakladatelé celé jedné hudební odnože. V úterý 20. února tomu tak ovšem bylo.

22.2.2018

Pátý ročník Berchtoldova koštu pálenek se koná v Buchlovicích

Sto dvanáct vzorků zkapalněného letního a modrého ovoce mohou v sobotu od 16 hodin okoštovat návštěvníci restaurantu a baru Berchtold na náměstí Svobody v Buchlovicích.

22.2.2018

Hasiči vzdají hold svému bývalému veliteli při pochodu

Členové sboru dobrovolných hasičů s Klubem Českých turistů Tupesy uspořádají v sobotu 24. ročník Memoriálu Pavla Vávry aneb Zimního putování po blízkých Chřibech.

20.2.2018

ANKETA: Vyberte nejhezčí fašank ve Zlínském kraji

Fašankové veselí skončilo. Podívejte se na fotografie z fašankových oslav ve Zlínském kraji a hlasujte! Své hlasy posílejte do 28. února do 12 hodin. Podpořte vaše maškary!

19.2.2018

Osmý krojový ples v Babicích okrášlila moravská beseda

Krásou a barevností slováckých krojů, které z lidu vycházejí a také mu slouží, se kochali návštěvníci 8. krojového plesu v Babicích.  

19.2.2018

Na třetím vinařském plese v Břestku se bavily všechny generace

Už třetím rokem slavil úspěch ve sportovní hale v Břestku Vinařský ples, který se stal v sobotu velkou společenskou událostí pro milovníky tance a vyznavače dobrého vína.  

18.2.2018

Okna vesmíru dokořán otevřou o jarních prázdninách v brodském planetáriu

Úderem pondělní 10. hodiny dopolední 19. února mají možnost děti i jejich rodiče zahájit prázdninový týden v uherskobrodském planetáriu. Tam pro ně astronomové přichystali 45minutový pořad plný zajímavostí o noční obloze. Budou si jej moct užít zájemci také v dalších dnech.

18.2.2018

Oskaři a Pieroti: Nejvíce zabodovala Králova řeč

Slovácké divadlo v sobotu 17. února po roční pauze opět uspořádalo ples, který se tentokrát uskutečnil ve spolupráci s firmou Ray Service. Součástí slavnostního večera bylo jako každoročně předávání cen Slovácký Oskar, Největší z pierotů a Ceny komediantů.

16.2.2018

Ceny ankety Největší z pierotů 2017 vytvořila Jana Horáková

ROZHOVOR / Slovácké divadlo a Slovácké noviny k sobě v minulosti vždy měly blízko. Jedním z důkazů byla i skutečnost, že koncem roku 1995 tehdejší šéfredaktor Jiří Jilík inicioval anketu „Největší z pierotů" (se svolením autora stejnojmenného románu Františka Kožíka), která z pohledu odborné poroty oceňovala umělecké počiny Slováckého divadla vždy za uplynulý rok.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT