VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.9.2018

Brodský Dům kultury bude plný Ivy Janžurové. Přijede s divadelní komedií

Kdo by ji neznal. Iva Janžurová se svým nakažlivým smíchem a ryšavou hřívou, držitelka dvou Českých lvů za nejlepší herecký výkon v hlavní roli a mnohých jiných titulů za své famózní herecké výkony. Rolemi ve filmech jako například Pane, Vy jste vdova, Zítra to roztočíme, drahoušku nebo Marečku, podejte mi pero se nesmazatelně zapsala do českého povědomí.

19.9.2018

Jiří Čunek obdivoval Úprku a navázal tak na své předchůdce

Pokračovat ve šlépějích svých předchůdců na postu hejtmana Zlínského kraje se pondělní návštěvou Galerie Joži Uprky v Uherském Hradišti rozhodl i Jiří Čunek.

13.9.2018

Po třech letech oprav slavnostní otevření

Dočkali se. Žáci Základní umělecké školy i jejich kantoři se po třech letech přesunout nazpět do zrekonstruované novorenesanční budovy, která se tak opětovně stane jedním z historických skvostů Mariánského náměstí.

13.9.2018

FOTOGALERIE, VIDEO: Slovácké divadlo připravilo Tylovu Fidlovačku

Slovácké divadlo už tuto sobotu představí první novinku své 73. sezóny. Půjde o slavnou Fidlovačku Josefa Kajetána Tyla, kterou přispěje k oslavám 100 let od založení Československa. Byla to totiž právě Fidlovačka, kde poprvé zazněla píseň Kde domov můj.

12.9.2018

Folklorními písněmi i tancem se budou opájet v Bojkovicích

Letošní folklorní festival Setkání pod Světlovem bude odkazem ke 100. výročí vzniku Československa. Je to již po páté, co se na Tillichově náměstí v Bojkovicích sejdou krojovaní ze širokého okolí, aby představili lidové tradice spjaté s jejich regionem.

11.9.2018

Což takhle dát si burčák? Na Boršických slavnostech poteče proudem

Oblíbeným moštem z vinné révy svlaží hrdlo na VII. ročníku Boršických slavností, které každoročně poutají pozornost nejen ochutnávkou burčáku, ale i bohatým folklorním programem.

9.9.2018

Vinotéka u Búdy

Sobotní odpolední folklorní pořad Slováckých slavností vína a otevřených památek u Slovácké búdy ve Smetanových sadech byl vždy chápán jako jakýsi stěžejní folklorní program slavností, pochopitelně námětově zaměřený na víno a tematiku související.

9.9.2018

Davy návštěvníků v Hradišti bavilo pět tisíc krojovaných

Svátek folkloru, kulturního dědictví, ale především dobré zábavy, jídla a pití otevřel už po šestnácté brány Uherského Hradiště desetitisícům návštěvníků.

9.9.2018

Putování Vinohradskou přivábilo davy muzikantů i diváků

Osm otevřených sklepů, dvaadvacet stanovišť, dvanáct cimbálových muzik a nespočet vín, burčáků a slováckých specialit.

9.9.2018

Žmolkovici, ale i chleba s povidly nabízel v Hradišti mikroregion Bílé Karpaty

Bohatý kulturní program i pochutiny a tradiční nápoje z jednotlivých vesnic, tím se tradičně prezentoval na 16. ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek mikroregion Východní Slovácko.

9.9.2018

Východní Slovácko v Hradišti obsadilo Mariánské náměstí. Potřetí za sebou

Slatina ze Suché Loze, medovina z Nivnice a slivovice z každé obce mikroregionu Východní Slovácko.

8.9.2018

Hradiště přivítalo dvoukilometrový průvod krojovaných

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Téměř dva tisíce metrů, zhruba pět tisíc hlav, devět mikroregionů a celkově čtyřiasedmdesát obcí včetně hostů ze slovenské Bošáči či Kaňovic. Tak vypadalo sobotní ráno na Masarykově náměstí, kde se v tradičním programu Slováckých slavností vína a otevřených památek prezentovali folklorní soubory a sbory ve slavnostním průvodu.

AKTUALIZUJEME
8.9.2018

Průvod tisíců krojovaných vyráží do centra Uherského Hradiště

Už od rozednění je dnes v sobotu 8. září u vstupu do Vinohradské ulice v Uherském Hraditi pořádně živo.

7.9.2018

Jiřímu Pavlicovi v neděli slavnostně předají cenu Osobnost Moravy 2017

Umělecký vedoucí Hradišťanu, muzikant a hudební skladatel Jiří Pavlica, obdrží při svém letošním vystoupení na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek cenu Osobnost Moravy 2017, jejímž vítězem se stal.

7.9.2018

Michal Zetel: Je na čase vychutnávat plody společné práce

ROZHOVOR / Slovácké divadlo odstartovalo novou sezonu.

7.9.2018

Židovské folklórní písně zapěje o Slováckých slavnostech vína kapela Simcha

Soudobé i tradiční židovské písně, jidiš, ale také instrumentální židovský folklor neboli klezmer. To je ve zkratce repertoár šestičlenné klezmerové kapely Simcha z Ostravy.

6.9.2018

Tvorbu barokních žen představí v Hradišti Musica Poetica

Barokní melodie a básně skladatelek a básnířek ze 17. a 18. století se ponesou o Slováckých slavnostech vína a otevřených památek z Františkánského kláštera v Uherském Hradišti.

6.9.2018

Výročí oslaví Blatnička na Slavnostech vína

Také Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti letos oslaví sté výročí vzniku Československa. Bývalá republika však není jediná, která v tomto roce dovršila jubilea.

6.9.2018

Slavnosti zahájí Harafica a členové orchestru Zlaté husle

Slavnostní zahájení, které odstartuje Slovácké slavnosti vína a otevřených památek dnes na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti se bude konat za účasti cimbálové muziky Harafica a jejich slovenských hostů, členů orchestru Zlaté husle a ženského tria Krajka.

5.9.2018

VIDEO: Slovácké divadlo rozjelo novou sezónu

Slovácké divadlo už na konci srpna odstartovalo novou sezónu, v pořadí už třiasedmdesátou. Oficiálně nový divadelní rok herci slavnostně zahájili včera komedií Falešné našeptávání a dnes pokračují dál.

5.9.2018

Výpěstky výtvarníka Zdeňka Tománka vystaví na zámku

Expozici svých plastik s názvem Výpěstky, představí ve čtvrtek 6. září v prvním patře zlínského zámku v Galerii Václava Chada akademický sochař a pedagog Zdeněk Tománek z Uherského Hradiště.

4.9.2018

Výstava kočárků a panenek zaplní prostory Muzea v Bystřici pod Lopeníkem

Sbírka starožitných kočárků a panenek mnohým připomene jejich dětství. Tuto tematickou prohlídku převážně ze 70. – 80. let minulého století přichystala pro zraky návštěvníků Muzea Ladislava Mahdalová.

4.9.2018

Velkomoravský koncert tentokrát s mezinárodní účastí muzikantů i zpěváků

Několik stovek lidí zaplnilo vpodvečer první zářijové neděle náměstí Velké Moravy ve Starém Městě. Ojedinělý kulturní zážitek jim na něm poskytl osmý benefiční Velkomoravský koncert, kulturní událost vycházející z bohaté historie města. To bylo spolu s římskokatolickou farností jeho pořadatelem.

1.9.2018

Hodům s právem vládlo velehradsko-moderské duo

Slovácké hody s právem jsou na Velehradě ustáleným pojmem. Ačkoliv se tu neváží k svátku žádného světce, konají se tu už osmnáct let vždy o první zářijové sobotě. A místní i přespolní si na to zvykli.

29.8.2018

Na Pálenici vyučují verbuňk

Malí i velcí verbíři se pod dohledem lektorů Erika Feldvabela, Antonína Žmoly, Jakuba Tomaly a Petra Kleina pouští do lekcí verbuňku - mužského lidového tance.

28.8.2018

Festival Šroubek zněl Zimním sálem Stojanova gymnázia

Kdo přišel v sobotu do Zimního sálu Stojanova gymnázia na Velehradě na 12. ročník hudebního festivalu Šroubek těsně před 19. hodinou, jen stěží hledal místo k sezení. V historickém sále se už musel spokojit se stáním ve vchodových dveřích nebo dokonce venku.

28.8.2018

Na Velkomoravském koncertě vystoupí Javory Beat či Hradišťan

Hudební večer s názvem Velkomoravský koncert připravila pro zájemce farnost ve spolupráci se Starým Městem. Koncert se koná u příležitosti stého výročí vzniku Československa a oslavuje vzájemnou spoluexistenci české, moravské a slovenské kultury.

27.8.2018

Nářez od Tří sester zakončí prázdniny v Buchlovicích

Vystoupení české punkovo rockové hudební skupiny s názvem Tři sestry nemusí být nutně určeno jen pro velká města.

26.8.2018

Piknik pro vegetariány se konal ve stodole

I piknik může mít svůj záložní plán. V zahradě muzea v Bystřici pod Lopeníkem proto přichystali prostory stodoly, která přišla právě vhod. První zkušební ročník Vegapikniku by měl být pokračováním uherskobrodského Vega najt.

25.8.2018

Populární plenér i přes úporné vedro přilákal desítky návštěvníků

Volnost, spontaneita i špetka bohémství. Tím vším oplývala vernisáž sympozia Hradišťský plenér v prostorách Galerie Vladimíra Hrocha. I tentokrát přilákal lajky i odborníky na v pořadí již sedmé pokračování v nespoutané tvorbě.

25.8.2018

Baziliku rozezněly písně Foerstrova komorního pěveckého sdružení

V nádherném prostředí a inspirující akustice baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě zněl ve čtvrtek večer až zázračně zklidňující zpěv čtyřicetičlenného Foerstrova komorního pěveckého sdružení (FKPS).

24.8.2018

Slovácké divadlo startuje novou sezonu, diváky čeká zvuk za 8,5 milionu korun

Už třiasedmdesátou sezonu odstartovali tento týden divadelníci uherskohradišťské scény. „Slibuji vám, že letos to bude sezona, na kterou budeme v dobrém dlouho vzpomínat,“ prohlásil hned v úvodu ředitel Michal Zetel a prozradil, co všechno diváky po dvou horkých letních měsících čeká.

22.8.2018

Petra Sobotová přináší poselství. Dobrých lidí přibývá

Slunce pálí, lidé ve spěchu křižují Masarykovo náměstí, kde se rozprostírá malé pódium v obklopení prodejních stánků. Na přichystané židličky usedá pár zvědavých jedinců se zájem o probíhající akci, která pozvolna rozproudila pozornost kolemjdoucích v 11 hodin dopoledne.

22.8.2018

Korunu folklornímu večeru s babickou Kalinou dali verbíři

Pódium ve dvorním traktu Muzea myslivců a pytláků Na Mýtince se v sobotním podvečeru a večeru stalo pravou obecní scénou pod širým nebem. V rámci Babického kulturního léta se tam uskutečnil pořad Mýtinkafest aneb Setkání s folklorním souborem Kalina a jejími hosty.

21.8.2018

Hra o pyžama potěší pacienty i návštěvníky nemocnice. Na heliportu

Benefiční koncert na ploše heliportu v areálu Uherskohradišťské nemocnice potěší v neděli 26. srpna od 17 hodin pacienty i návštěvníky představení muzikálovými melodiemi z představení Slováckého divadla Hra o pyžama.

20.8.2018

Filmový Jan Palach připomene v kině Hvězda srpen 1968

Vzpomínat na srpen roku 1968 budou v úterý 21. 8. v Uherském Hradišti. Nejdříve od 19.30 hodin se uskuteční tichá vzpomínka u Památníku obětem komunismu na Palackého náměstí. Ve 20 hodin promítne tamní kino Hvězda dobový filmový týdeník i úplně nový snímek režiséra Roberta Sedláčka Jan Palach.

20.8.2018

Začíná Týden kultury na Valašsku, nabídne 13 představení v cirkusovém šapitó

Představením Slapstick Sonata v podání Cirku La Putyka odstartuje ve středu 22. srpna ve Velkých Karlovicích třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během následujících osmi dnů nabídne návštěvníkům třináct představení v originálním prostředí cirkusového šapitó.

19.8.2018

Divadelní Luhačovice s podporou České zbrojovky

Akciová společnost Česká zbrojovka se stala jedním z partnerů přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice. Ve dnech 19. až 25. srpna 2018 se v lázeňském městě bude konat už 20. ročník této dnes již tradiční akce.

15.8.2018

Vernisáž se kvůli dešti konala hned třikrát po sobě

Mimořádně netradiční se na zahradě u Patků ve Starém Městě stala v pátek 10. srpna vernisáž výtvarných děl Zdeňka Kupa, Víta Johna z Olomouce spolu s jeho ženou a Hradišťanem Jiřím Válkem.

15.8.2018

Slavkovské setkávání slavnostně uzavřelo cyklus. Slavilo se i Folklorním dnem

Kroje hrající všemi barvami, tanečky a lidové písně znějící ze všech stran. K tomu živelné veselí, pohostinnost a dobrá pálenka. To vše si mohli dopřát návštěvníci Slavkova ve dnech 10. až 12. srpna.

14.8.2018

Anděl doprovodil kudlovický ženský sbor na Medové zpívání

Pro milovníky medu, včel, písniček a cimbálové muziky se v sobotu odpoledne otevřela šance navštívit ve dvoře a humně kudlovického domu Strmenských 12. ročník Medového zpívání.

14.8.2018

Plnotučná funky tancovačka naplní v pátek Kino Hvězda

Plnotučná funky tancovačka oživí v pátek 17. srpna Kino Hvězda. Letos naposled zazní živá hudba v atriu kina a to v podání skupiny Šufunky Gang Relapse ze Zlína.

12.8.2018

I bez hodových stárků Jankovice o víkendu rozkvetly

Slovácké hody s právem, které patří ke koloritu Jankovic, byly o víkendu opět bez stárků. Přesto dědina na úpatí Chřibů rozkvetla pestrobarevnou krásou krojů na šohajích, děvčicích a muzikantech Staroměstské kapely, která zpívající a tančící hodaře tři hodiny po dědině doprovázela.

11.8.2018

Ozdobou folk-folkového večera byl ženský pěvecký sbor z Modré

Milovníci folku a folkloru měli v pátek svůj večer v Archeoskanzenu Modrá. Uskutečnil se tam patnáctý ročník folk-folkové večera, u jehož pomyslné kolébky stáli archeolog Luděk Galuška se starostou Modré Miroslavem Kovaříkem. 

7.8.2018

Nafrněná a Kráva uhranuly Uherské Hradiště

Teplý letní večer. Masarykovo náměstí se pomalu zaplňuje. Vzduch je plný napětí z nadcházející události. Právě zde se v následující hodině odehraje koncert Barbory Polákové, jedna ze stěžejních akcí Letní filmové školy.

7.8.2018

Pivní festival v Brodě přivítal tisíce fanoušků

Tisíce proudících diváků, posluchačů a degustátorů, našlapaný program v podobě vystoupení Horkýže Slíže, Wohnoutů, Th!s s Vojtou Kotkem, Harleje, Street 69 nebo Pokáče a hektolitry vypitého piva.

7.8.2018

Letní filmová škola skončila světovou premiérou Jana Palacha

Iva Janžurová, Mike Leigh, Josef Somr, Jan Svěrák, ale nakonec i Robert Sedláček či Zuzana Bydžovská. 44. Letní filmová škola přivítala hned několik tuzemských i světových filmových osobností na pódiích, v sálech a před plátny Uherského Hradiště v uplynulých deseti dnech.

4.8.2018

Pavel Žalman Lohonka & spol. okouzlili posluchače v archeoskanzenu

Půl století obráží s písničkami Pavel Žalman Lohonka (72), muž s typickou hřívou šedivých vlasů, legenda českého písničkářství a folku, pódia po České republice.

4.8.2018

Cirk La Putyka: strhující podívaná za dveřmi divadla

Vstupuji do potemnělého sálu Slováckého divadla. Hned u vchodu návštěvníky vítá muž s vousem, legrační čepicí a v tmavém hábitu; ředitel, prodejce popcornu a promítač v jednom. Právě dnes se tu totiž odehrává představení s názvem Biograf, které ztvární herci z Cirk La Putyka Jiří Kohout a Jan Čtvrtník.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT