Policisté z oddělení hospodářské kriminality dvaatřicetiletého muže obvinili z podvodu už letos v lednu. Většinou ve Zlíně tehdy pod příslibem zprostředkování zaměstnání nebo výhodné investice vylákal z mužů i žen celkem 146 tisíc korun.

S probíhajícím trestním stíháním si však podvodník hlavu nelámal a v překračování zákona dál pokračoval. „Kriminalistům se navíc po zveřejnění případu ozvali další podvedení, kterým slíbil zprostředkovat zaměstnání, případně výhodně investovat,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž od nich vylákal peníze v částkách od 2 000 korun do 580 000 korun. „Celkově recidivistu kriminalisté stíhají pro dvacet skutků, další trestnou činnost ještě vyšetřují. Přišel si na neuvěřitelný 1 milion a 306 tisíc korun,“ shrnula Kozumplíková.

Vzhledem k tomu, že muž je nepoučitelný a nadále podvodným způsobem láká peníze od důvěřivých lidí, kriminalisté jej ve čtvrtek zadrželi a umístili do policejní cely.

V pátek pak podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby. „Soudce okresního soudu návrh státního zástupce akceptoval a policisté muže převezli do vazební věznice. Za podvod může strávit ve vězení až osm let,“ shrnula Kozumplíková.