Policisté dopadli recidivistu, který v minulých měsících řádil na Uherskohradišťsku. Čtyřicetiletý muž s pestrou kriminální minulostí se od října minulého roku do března tohoto roku dopustil minimálně desítky trestných činů majetkového charakteru.

Vratislav Mynář. Ilustrační foto.
Exkancléř Mynář čelí návrhu obžaloby kvůli dotaci na penzion v Osvětimanech

„Především se jednalo o vloupání do vozidel a různých objektů. Například při vloupání do maringotky v jedné z obcí na Uherskohradišťsku odcizil nářadí, akumulátory a transformátory v hodnotě téměř padesáti tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Radomír Šiška.

Uherskohradišťská nemocnice pořídila sedm nových sanitek; březen 2024
V Uherskohradišťské nemocnici obnovují vozový park. Pořídili sedm nových sanitek

Jak dále uvedl mluvčí, dopadený muž se také vloupal do několika vozidel na Uherskobrodsku. Ve všech případech se zajímal o vozidla značky Škoda staršího data výroby. Jeho posledním úspěšným pokusem bylo odcizení zaparkovaného automobilu Škoda Favorit, se kterým se mu podařilo odjet.

Požár v bytě ve Zlíně (28. března 2024) způsobila varna pervitinu. Výrobci drog hrozí až deset let.
Požár v bytě ve Zlíně způsobila varna pervitinu. Výrobci drog hrozí až deset let

Jeho štěstí ale nevydrželo dlouho, po pár dnech byl zadržen policisty přímo za volantem ukradeného vozidla. Při kontrole policisté navíc zjistili, že má platný zákaz řízení. „Recidivistovi, který je nyní ve vazbě, hrozí za trestné činy krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání až tři léta za mřížemi,“ doplnil mluvčí.