Na místo vyrazily jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů ze Zlína, Vizovic a Bratřejova.

„Po příjezdu hasiči zjistili, že požár se nachází v kuchyni v prvním patře domu. Použili jeden C proud k rychlému hašení a během zásahu také odvětrávali zakouřené prostory a termokamerou dohledávali skrytá ohniska,“ uvedl mluvčí krajských hasičů David Martinec.

Nadýchal se zplodin

Majitel domu se před příjezdem hasičů pokusil požár uhasit sám, přičemž se nadýchal zplodin hoření. Hasiči mu poskytli kyslíkovou terapii a poté ho předali do péče přivolané zdravotnické záchranné služby.

close Požár kuchyně v rodinném domě v obci Lhotsko nedaleko Vizovic. info Zdroj: HZS ZLK zoom_in Požár kuchyně v rodinném domě v obci Lhotsko nedaleko Vizovic.

„Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu necelou hodinu od ohlášení události. Místo bylo následně předáno manželce majitele a jednotky se vrátily zpět na své základny,“ vysvětlil Martinec.

Vyšetřovatel příčin vzniku požáru určil, že ho způsobily potraviny ponechané na sporáku, které se vznítily a požár se následně rozšířil. Škoda byla předběžně vyčíslena na čtvrt milionu korun.

Mohlo by vás zajímat: Trenčínem otřásl atentát na premiéra Fica. Nemělo se to stát, myslí si lidé

Trenčínem otřásl atentát na premiéra Fica. Nemělo se to stát, myslí si lidé | Video: Iva Nedavašková, Dominik Pohludka

Vybrali jsme pro vás: