V prvním případě sedmapadesátiletý muž zareagoval na inzerát prodeje traktoru na internetovém bazaru. Údajný prodejce mu odpověděl, že traktor je v současné době v Německu. „Smluvená cena činila dva tisíce dvě stě eur, kterou přeposlal na zahraniční účet. Ta měla zahrnovat i přepravu do České republiky,“ uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška s tím, že ještě téhož dne poškozený obdržel pokyny ke koupi a dovozu traktoru od přepravní společnosti.

Pozvání na neexistující adresu

Po několika dnech byl požádán k zaplacení daně a celních poplatků za necelých šest set eur. Následující den si podvodníci řekli o další poplatek.

„Tentokrát se mělo jednat o platbu pojistného ve výši devět set čtyřicet eur. Po uhrazení uvedených poplatků a pojistky ho údajný prodejce ubezpečil, že traktor bude konkrétního dne doručen na smluvené místo,“ popsal mluvčí. To se ale nestalo, přičemž v dalším vyjádření podvodníci tvrdili, že již učinili pokus o doručení traktoru.

„Údajně prý nikdo nebyl doma, a tak traktor odvezli na nejbližší smluvní parkoviště ve Vídni. Tam si měl kupec odstavený traktor osobně vyzvednout. Udaná adresa ovšem neexistuje,“ popsal mluvčí policie Šiška. Pak se prodávající i kurýrní společnost odmlčeli. Muž přišel o bezmála sto tisíc korun.

Vysněná Octavia nikdy nedorazila

S podobnou zkušeností se setkala i další zájemkyně o motorové vozidlo, tentokrát šestačtyřicetiletá žena. Ta si v průběhu února na sociálních sítích v bazarové inzerci vyhlédla vysněnou Škodu Octavii RS.

„Předběžnou komunikací se s domnělým majitelem domluvila na jeho přepravě a první splátce ve výši čtyřiceti pěti tisíc korun, kterou převedla na zadaný účet. Pro potřeby kupní smlouvy zaslala domnělému prodejci také svůj ofocený občanský i řidičský průkaz. Smlouva měla dorazit do místa bydliště i s vozidlem. Do současné doby ovšem žena neobdržela žádné další informace a inzerující přestal komunikovat,“ vylíčil policejní mluvčí s tím, že v obou případech hrozí pachateli za trestný čin podvod až dvě léta za mřížemi.

Vybrali jsme pro vás:

Burácení motorů a vůně spáleného benzinu, tak to vypadalo v Ostrožské Nové Vsi v sobotu 4. května při srazu motocyklů Harley Davidson.
Sraz Harley Davidson v Ostrožské Nové Vsi přilákal stovky fanoušků
Trenér Miroslav Zbořil po sezoně končí u fotbalistek Slovácka.
Výkon super, ale body nemáme, štve Zbořila. Po sezoně ve Slovácku končí
Předvolební agitka. Sprejer pozměnil billboard ve Starém Městě
Sprejerovi hrozí za poškození předvolebního billboardu ve Starém Městě soud
Ilustrační snímek. Zdroj: Pixabay.com
Škoda na nádraží v Uherském Hradišti. Sprejerovi hrozí trestní stíhání