Po registraci ji telefonicky kontaktovala domnělá investiční společnost. Údajný osobní bankéř ji přiměl k ofocení občanského průkazu, aby si prý mohla založit účet na investičním portálu. Žena po zaplacení vstupního tisícového poplatku a instalaci aplikace provedla postupně šest plateb pod dohledem „zkušeného“ bankéře.

„Jednalo se o statisícové částky, které převedla na svůj investiční účet vytvořený v uvedené aplikaci. V momentě žádosti o výběr zhodnocených financí byla nucena navýšit svůj vklad o další statisícové částky. Stav svého účtu viděla do poslední chvíle v investiční aplikaci, ke kterému ovšem neobdržela žádná přístupová hesla,“ popsal policejní mluvčí Radomír Šiška.

Věznice v Uherském Hradišti.
Vězení dějin. Film o hradišťské věznici a prázdnotě ve společnosti i v nás

Po nějaké době přestal podvodný "bankéř" komunikovat. Na závěr emailem dostala sdělení, že jí bude doručen zůstatek konta zahraniční kurýrní společností v hotovosti do místa bydliště. „V tomto momentě si žena uvědomila, že se jedná o podvod a obrátila se na policii. Většinu vložených peněz si poškozená nešťastně obstarala bankovním úvěrem. Celková proinvestovaná částka přesáhla jeden milion sto tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí. Neznámému pachateli hrozí za trestný čin podvodu až osm let za mřížemi.

Ilustrační foto: školka
Do školky od dvou let? Uherský Brod zjišťuje zájem rodičů

Policie varuje

„Pamatujte, že v případě investování je riziko výhradně na straně investora. Volte pro zhodnocování svých peněz jen ověřené investiční společnosti. Ještě než se pro cokoliv rozhodnete, nechte si čas na rozmyšlenou a raději se poraďte se svým bankovním poradcem. V případě jakýchkoliv pochybností se můžete obrátit na policii. Buďte opatrní a chraňte si své peníze! Je totiž mizivá šance, že vám je pak někdo vrátí,“ varuje Radomír Šiška.