Hokejisté RI Okna porazili Pardubice, a pokazili jim tak návrat do vlastní haly

PARDUBICE - RI OKNA ZLÍN 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

První třetina byla z obou stran plná nepřesností, a zajímavých situací nabídla natěšeným fanouškům Moelleru jen poskrovnu. Část hlediště sice zajásala již ve druhé minutě, ale pouze nanečisto, neboť Rolinek při dorážce rozvlnil pouze boční síť Murínovy branky. Zajímavou akci předvedl Balaštík, který si v prostoru mezi kruhy pro vhazování dobře zpracoval puk a vzápětí z otočky nebezpečně vystřelil. Lašák netušil, kde přesně ve své výstroji schoval kotouč, jejž se právě Balaštík snažil k nevoli hráčů Moelleru vzápětí vydolovat a strhla se mela, která však neměla dlouhého trvání.

Z extraligového podprůměru se včerejší souboj nedokázal vymanit ani ve druhé části, před jejímž začátkem popřál pardubický klub k osmdesátinám svému bývalému hráči Evženu Musilovi. Krátce před polovinou zápasu zkoušel od modré štěstí zlínský zadák Vosátko, jeho střelu zápěstím Lašák vůbec neviděl, ke štěstí domácích však puk škrtl o hřbet lapačky slovenského gólmana a zamířil mimo branku.

Hokejovou nudu utnul ve 42. minutě gólovou střelou od modré hostující Ďurák, což bylo signálem pro domácí trenéry stáhnout sestavu pouze na tři útoky. Pardubičtí sice zvýšili tempo, zatlačili hosty před jejich branku, ale kromě střel, které byly buď z uctivé vzdálenosti, nebo nepřesné, si vyloženou příležitost nevytvořili.

Marnost domácích dovršil při přesilovce kanonýr Sýkora, po jehož chybě na modré čáře získal puk Leška, v pádu ho posunul na rozjetého Balaštíka a ten s přehledem svůj únik zakončil střelou pod horní tyčku. Za necelou minutu Pivko po chybě Murína snížil střelou z úhlu a postaral se o dramatický závěr. Hosté s vypětím všech sil a mnohdy i se štěstím cennou výhru uhájili i přes více než minutovou hru Pardubic bez brankáře.

Branky a nahrávky: 55. Pivko (Havíř) - 42. Ďurák (Záhorovský), 54. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8 847.

Pardubice: Lašák - Píša, Jan Kolář II, Snopek, Havíř, Richter, M. Šeda, Posmyk, Linhart - P. Sýkora, Pucher, Rolinek - Somík, Pivko, Ondřej - Tvrdík, Blažek, Zohorna - Starý, Koukal, Cetkovský.

Trenéři: Říha a Rohlík. Zlín: Murín - Hamrlík, Zubíček, Nosek, Galvas, Vosátko, Lučka, Ďurák - Balaštík, Leška, Záhorovský - M. Pšurný, F. Čech, R. Pšurný - Okál, M. Čech, Mokrejš -Kubiš, Balán, Ondráček. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.