Nechyběly krásné branky, vzrušení, hádky, strkanice ani krev. Napětí by se hlavně v závěru duelu dalo krájet. Šťastnější nakonec byli hráči Rangers, o jejichž triumfu rozhodl 126 vteřin před závěrečnou sirénou Aleš Gärtner. Mužstvo v barvách slavného newyorského týmu vybojovalo třetí triumf v řadě a slaví zlatý hattrick.

OLD STARS - RANGERS 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Konečný stav série: 1:2

Jelikož Old Stars vyhráli základní část OHL, měli pro závěrečný zápas série výhodu domácího prostředí. Jenže k brance jim to dlouho ne a ne pomoct. Skvěle chytajícího Hubáčka se jim povedlo překonat až ve třetí třetině. „Soupeře gólman hodně podržel. Myslím, že jsme měli více ze hry, jenže jsme nebyli ani zdaleka tak efektivní jako Rangers, kteří vytěžili z minima maximum," poznamenala opora Old Stars Pavel Vaněček.

Účet zápasu otevřel kapitán hostů Vilém Jakeš, a když se v prostřední části trefil i Igor Kollár, měli Jezdci před závěrečnou patnáctiminutovkou dvoubrankový náskok. Cesta k triumfu ale ještě byla pořádně trnitá. Poslední dějství už ani ze střídačky neviděl zkušený mazák Adam Šupka, který po nechtěném zásahu Pavla Vaněčka musel s rozpáraným horním rtem odjet na šití do nemocnice.

„Bylo to naprosto nezaviněné, nemůže za to," nechal se slyšet Šupka. „Vystřelil jsem a vtom jsem hokejkou trefil Adama. Byla to nešťastná náhoda, mrzí mě to o to víc, že šlo právě o Šupína," doplnil svého protihráče, ale zároveň i kamaráda Vaněček.

„Oldstáři" se nevzdali a díky ráně od modré v podání Bronislava Klaudy a dorážce Lubomíra Požárka šest minut před koncem srovnali na 2:2. Následně ještě měli výhodu přesilové hry, Rangers se ale ubránili a vzápětí sami udeřili. Po závaru před Hříbkem dotlačil puk za brankovou čáru Aleš Gärtner a hosté 126 vteřin před koncem strhli vedení opět na svou stranu. A když se jim podařilo přestát závěrečný tlak Old Stars, mohli začít slavit.

„Jsem rád, že to kluci zvládli. Oslavy jsem sice kvůli stehům měl trochu pokažené, ale užil jsem si je. Lepší než být sešitý a ještě prohrát," usmíval se Adam Šupka. Branky: Klauda, Požárek Jakeš, Kollár, Gärtner. Rozhodčí: Obadal. Old Stars: Hříbek Klauda, Větříšek, Šudřich, Veselý, Zalubil, Kartusek Kolář, Vaněček, Požárek Peprníček, Lekeš, Bílek Polehňa, Dobřecký, Franěk. Rangers: Hubáček Mynář, Vajdík, Vašek, Mahdal, Krajc, Omasta Šuráň, Jakeš, Gärtner Uherek, Sádecký, Šupka Kollár, Martinák, Andrýs Sukup. Výsledky zápasů finálové série: 4:5, 7:4, 2:3