Odpověď na tuto otázku se začne pomalu odhalovat už dnes – na programu je totiž první utkání ze série hrané na tři vítězství.

Pokud byste chtěli hledat favorita, snadnější úkol si zvolíte, když se budete snažit najít jehlu v kupce sena. „V základní části jsme sice měli lepší bilanci ve vzájemných zápasech (2:2 a 5:0 – pozn. aut.), to však nebude hrát žádnou roli. Šance jsou podle mě vyrovnané,“ říká uherskobrodský trenér Zbyněk Kůdela. „Je to padesát na padesát,“ připojuje se jeho hradišťský protějšek Petr Sakrajda.

Jedinou výhodou by pro Broďany mohla být skutečnost, že začínají dvěma zápasy doma. „Lehká psychická výhoda to být může, hlavně ale bude záležet, jak dopadne úplně první duel,“ míní Kůdela. „Chtěli bychom z Brodu přivézt aspoň jednu výhru,“ neskrývá Sakrajda. Rozhodovat zřejmě bude aktuální forma obou celků, komu jak se zápasy zrovna vydaří. „Základním kamenem úpěchu bude disciplína,“ shodují se oba trenéři. „Přesilovky jsou dnes smrtící zbraní, v nich se lámou zápasy,“ dodává Zbyněk Kůdela, podle kterého bude také stěžejní, kdo bude důraznější před oběma brankami. „A velkou roli může hrát i pověstné štěstíčko,“ přidává poslední ingredienci hradišťský kouč.

Co se týče zdravotního stavu, jsou na tom momentálně lépe Uherskobrodští, kteří jsou kompletní. „My máme nějaké zraněné a nemocné, třeba se ale někdo z nich ještě dá do pořádku,“ doufá Sakrajda. „A kdyby ne, můžeme opět využít juniorů,“ nedělá si přehnané obavy.

Konec sezony ještě nemají ani hokejisté Uherského Ostrohu, které čekají zápasy o 3. místo. První zápas sehrají v sobotu 20. února v Kroměříži, odveta je na programu v neděli 28. února v Uh. Ostrohu (17). „Hraje se na dvě utkání pohárovým způsobem,“ upozornil ostrožský manažer Bronislav Zápařka.