Stačí k tomu jediné, přijít příští týden na zimní stadion v Uherském Hradišti, Uherském Brodě nebo Uherském Ostrohu, kde se uskuteční akce Pojď hrát hokej.

Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek.

Na akci si stačí přinést jen brusle, helmu a rukavice, postačí i lyžařská helma a rukavice.

„V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se na nás obrátit a my vám zapůjčíme vybavení přímo na místě,“ prozradil Richard Šebestů, sekretář HC Uherské Hradiště, kde se akce bude konat v úterý 23. ledna v 17 hodin.

„Registrace ale začíná už v 16.15 hodin,“ upozornil hlavní trenér HC UH Bohuslav Weintritt.

Ve stejný den bude akci hostit i Uherský Brod, kde se začíná už v 15.30 hodin.

„Chtěl bych pozvat všechny, kdo mají rádi hokej. Přijďte si ho vyzkoušet, určitě zažijete i spoustu zábavy,“ pozval děti i jejich rodiče předseda brodského klubu a někdejší hráč NHL Miloslav Gureň.

Poslední zastávkou akce Týden hokeje v našem regionu bude ve středu 24. ledna v 17 hodin zimní stadion v Uherském Ostrohu.

„Pro děti je připravený zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí,“ doplnil manažer ostrožského klubu Bronislav Zápařka.

Pro účastníky Týdne hokeje je připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM.

Akce se po celé České republice koná už počtvrté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem 11 tisíc dětí.

Více informací na www.pojdhrathokej.cz. (ms)